piątek, 15 stycznia 2021

Newsroom

Czerwcowe emisje Ghelamco dobrze przyjęte na Catalyst

ems | 22 lipca 2020
Do południa wartość przeprowadzonych transakcji zbliżała się do 0,7 mln zł, co oznaczało najpopularniejszą w tym czasie serię na rynku wtórnym. Kupujący akceptują 101 proc., choć mają wciąż do wyboru rynek pierwotny.

Pod kodem GHE0124 kryją się dwie publiczne emisje obligacji Ghelamco o łącznej wartości 110 mln zł, które różniły się tylko miejscem przyjmowania zapisów i warunkami ich składania (DM PKO BP wymagał minimum 50 tys. zł). Popyt wyniósł 226 mln zł, co zdradzało, że po debiucie na Catalyst obligacje mogą stać się popularne. I zapewne tak właśnie się stanie, zwłaszcza po tym jak zasymilowane zostaną dwie kolejne emisje publiczne warte 95 mln zł, w których zapisy jeszcze trwają (choć tylko do końca dnia).

Mimo, że inwestorzy mogą kupować obligacje Ghelamco na rynku pierwotnym, gdzie także oferowane jest im oprocentowanie 6,1 proc. przez najbliższe 3,5 roku (Ghelamco może wykupić je przed terminem za 2,5 roku i 3 lata płacąc odpowiednio 0,5 proc. i 0,25 proc. premii liczonej od nominału obligacji), w pierwszym dniu ich obecności na Catalyst cena po której przeprowadzane są transakcje wzrosła do 101 proc., co daje 5,7 proc. rentowności brutto (i 4,5 proc. netto).

Łącznie na Catalyst notowanych jest 20 serii obligacji Ghelamco, ale tylko jedna – GHE0124 – oferuje stałe oprocentowanie. Rentowność staszych serii sięga od 3,3 proc. do 4,8 proc. w zależności od terminu zapadalności.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje