piątek, 28 lutego 2020

Newsroom

Dekpol ma zgodę na zmianę warunków emisji obligacji

msd | 17 grudnia 2019
Obligatariusze Dekpolu wyrazili zgodę na techniczne zmiany w warunkach emisji, wynikające z reorganizacji budowlano-deweloperskiej grupy. Za zgodę na zmianę WEO inwestorzy otrzymają premię.

Zmiany wprowadzone w warunkach emisji obligacji serii G i H, notowanych na Catalyst jako DEK0321 i DKP0321, rozszerzają definicje „zmiany podstawowej działalności gospodarczej” oraz „zaprzestania działalności”. Spółka uniknie w ten sposób ryzyka naruszenia kowenantów po organizacyjnych zmianach, które zaplanowała. 

Przypomnijmy – Dekpol zamierza wydzielić działalność generalnego wykonawstwa oraz segment produkcji osprzętu do maszyn budowlanych do osobnych spółek, w których będzie jedynym udziałowcem.

Na zgromadzeniach obligatariuszy papierów DEK0321 i DKP0321, wartych kolejno 76,9 mln zł oraz 15 mln zł, stawili się posiadacze 52,2 oraz 51,7 proc. wyemitowanego długu. Spółka – najpewniej nieprzypadkowo – o włos przekroczyła zatem ustalony na 50 proc. próg niezbędny do zebrania kworum (same uchwały musiały zapaść przy 100 proc. poparcia uczestników zgromadzenia). 

W zamian za zmianę warunków emisji Dekpol zobowiązał się wypłacić obligatariuszom po 1 zł na każdą obligację, co daje 0,1 proc. ich wartości nominalnej.

W ostatnich transakcjach obligacje DEK0321 i DKP0321 wyceniane były po 98,49 proc., co daje 7,38 proc. rentowności brutto przy aktualnej marży (4,45 pkt proc. ponad WIBOR). Jak niedawno wskazywaliśmy, wysokość marży może jednak zostać obniżona o kolejne 0,25 pkt proc., gdy Dekpol będzie kontynuował obniżanie wskaźnika dług netto/kapitały własne.

Więcej wiadomości o Dekpol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Słodko-gorzki smak poprawy płynności Kredyt Inkaso

  28 lutego 2020
  Mimo wyższych wpłat od dłużników, windykacyjna grupa zanotowała czwartą z rzędu kwartalną stratę netto. Dalszej poprawie uległa struktura zobowiązań. Lecz razem z zadłużeniem topnieje też wartość portfela wierzytelności.
  czytaj więcej
 • Alior Bank miał stratę w IV kwartale

  28 lutego 2020
  Bank zanotował 19,9 mln zł skonsolidowanej straty netto w IV kwartale i 252,8 mln zł zysku w całym roku wobec 713,4 mln zł rok wcześniej. Pochwalić się jednak może historycznie najwyższym wskaźnikiem kapitału Tier I oraz najniższą na rynku zmiennością wskaźnika płynności LCR.
  czytaj więcej
 • Play debiutuje na Catalyst

  28 lutego 2020
  Spółka P4, właściciel sieci Play, wprowadziła do giełdowego obrotu siedmioletnie obligacje na 750 mln zł. Inwestorzy indywidualni raczej nimi nie pohandlują.
  czytaj więcej
 • Grupa Arctic Paper mniej zadłużona

  27 lutego 2020
  W IV kwartale producent papieru wypracował 117,4 mln zł cash flow operacyjne, z czego część trafiła na obniżenie zobowiązań odsetkowych, wynika ze wstępnych danych. Poprawie uległa też płynność grupy.
  czytaj więcej

Emisje