niedziela, 26 września 2021

Newsroom

Dino pracuje nad kolejną emisją obligacji

msd | 10 września 2021
Spółka zwiększyła wartość programu emisji obligacji z 500 mln zł do 1 mld zł. Jeśli warunki rynkowe pozwolą, będzie chciała uplasować kolejną serię długu.

Sieć marketów na razie nie ujawnia, jaką kwotę chciałaby pozyskać z kolejnej oferty, która ponownie zostanie skierowana do inwestorów instytucjonalnych.

Jak na razie spółka zdradza, że potencjalny dług będzie miał zmienny kupon, a na jego zabezpieczenie zostaną ustanowione poręczenia wybranych spółek z grupy. Szczegółowe parametry emisji mają natomiast zostać ustalone w procesie budowania księgi popytu.

Dino ma za sobą trzy emisje obligacji, w tym jedną już wykupioną. Jak do tej pory, za każdym razem okres spłaty długu spółki ustalano na trzy lata, a jego oprocentowanie na 1,3 pkt proc. ponad WIBOR 3M.

Do giełdowych transakcji długiem Dino praktycznie nie dochodzi. Na domiar złego, plasując ostatnią serię (DNP1023) spółka zwiększyła jednostkowy nominał papierów z 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Więcej wiadomości o Dino Polska S.A.

 • Coraz większe Dino ma coraz mniej gotówki

  20 sierpnia 2021
  Szybko rosnąca sieć supermarketów stale poprawia przepływy operacyjne, ale i coraz mocniej inwestuje w rozwój. Na koniec czerwca miała najmniej środków pieniężnych od półtora roku, a do rosnących krótkoterminowych zobowiązań tym razem dołączyły też obligacje DNP0622.
  czytaj więcej
 • Dino obniżyło płynność gotówkową

  07 maja 2021
  Przy rekordowych nakładach inwestycyjnych na nowe markety i dwa centra dystrybucyjne saldo środków pieniężnych na kontach grupy Dino spadło o 197,3 mln zł w I kwartale i było najniższe od półtora roku.
  czytaj więcej
 • Dino obniżyło lewar, pomimo szybkiego wzrostu

  12 marca 2021
  Relatywnie niewielka redukcja zobowiązań finansowych netto w IV kwartale wystarczyła, aby przy szybko rosnących zyskach dług netto sieci marketów po raz pierwszy od czasu giełdowego debiutu spadł poniżej rocznego wyniku EBITDA.
  czytaj więcej
 • Dalszy szybki wzrost grupy Dino

  06 listopada 2020
  Skonsolidowane przychody sieci marketów wzrosły o 32,3 proc. r/r w III kwartale. Rekordowym zyskom towarzyszyły też jedne z najlepszych w historii przepływów operacyjnych oraz lekki spadek długu netto.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje