czwartek, 22 sierpnia 2019

Newsroom

Echo Investment dostało ponad 91 mln euro kredytów

msd | 25 kwietnia 2019
Deweloper zawarł z Bankiem Pekao umowę kredytową o wartości do 87,4 mln euro na sfinansowanie realizacji dwóch budynków biurowo-usługowych. Dodatkowo podpisano też umowę o kredyt do 17 mln zł na podatek VAT.

Celem udzielonego deweloperowi finansowania budowlano-inwestycyjnego ma być realizacja dwóch projektów wchodzących w skład kompleksu Browary Warszawskie – Biur przy Willi i Biur przy Warzelni. Zakończenie ich budowy zaplanowano na 2020 r. Termin spłaty udzielonych kredytów to koniec 2027 r.

Wypłatę kredytów uzależniono od – jak podano – spełnienia standardowych w tego typu transakcjach warunków zawieszających.

W kwietniu Echo uplasowało wśród inwestorów instytucjonalnych czteroletnie obligacje na 100 mln zł. Wcześniej, na przełomie lutego i marca, spółka zebrała też 33,8 mln zł z dwóch emisji publicznych. W marcu dodatkowo deweloper sprzedał za 73,1 mln euro netto projekt Biur przy Bramie, także wchodzący w skład kompleksu Browary Warszawskie.

Za niecałe trzy tygodnie, 15 maja, Echo musi wykupić notowane tylko na rynku hurtowym obligacje ECH0519 o wartości 60,5 mln zł.

Łącznie na GPW znajduje się 11 serii obligacji Echo Investment, z czego część pochodzi z ofert publicznych. Najdłuższe papiery, wygasające w latach 2022-2023, notowane są przy 4,6-5,3 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Tarczyński chce przejąć Kanię

  22 sierpnia 2019
  Producent wędlin złożył warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa konkurencyjnych Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które znajdują się w postępowaniu restrukturyzacyjnym.
  czytaj więcej
 • Dalszy wzrost zadłużenia Voxelu

  22 sierpnia 2019
  Dług netto diagnostycznej grupy przekroczył 100 mln zł na koniec II kwartału, co tylko częściowo można wyjaśnić nowymi standardami księgowymi. Voxel sporo inwestuje w aktywa trwałe i akwizycje, czego owoce na razie nie rekompensują wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Archicom kupi działkę za 40,5 mln zł

  22 sierpnia 2019
  Spółka zależna dewelopera zawarła warunkową umowę nabycia nieruchomości gruntowej we Wrocławiu za cenę 40,5 mln zł netto, na której zamierza wybudować około 370 mieszkań.
  czytaj więcej
 • Słabszy kwartał JHM Development

  21 sierpnia 2019
  Zysk netto dewelopera spadł w II kwartale do najniższego poziomu od blisko trzech lat, a jego przepływy operacyjne były ujemne. Dług netto po raz pierwszy od pięciu lat przekroczył więc 65 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje