niedziela, 14 kwietnia 2024

Newsroom

Echo Investment z uzupełniającą emisją obligacji

msd | 20 lutego 2024
Deweloper ponowi publiczną ofertę czteroletnich niezabezpieczonych papierów dłużnych z 4,0 pkt proc. marży ponad sześciomiesięczny WIBOR.

W najbliższą środę Echo Investment ruszy z adresowaną do inwestorów indywidualnych ofertą obligacji o wartości 70 mln zł, proponując identyczne warunki, jak w pierwszej połowie lutego. Spółka prawdopodobnie liczy na zagospodarowanie w ten sposób popytu niewykorzystanego w poprzedniej emisji, gdy obligacje za 70 mln zł inwestorzy złożyli zapisy o wartości 193,9 mln zł. 

Zapisy na nowy dług Echa przyjmowane będą do 29 lutego przy cenie emisyjnej zmieniającej się z dnia na dzień. W środę wyniesie ona 100,57 zł (100,57 proc. nominału), by w ośmiu kolejnych dniach systematycznie rosnąć, aż do 100,78 zł, co wynika doliczanych odsetek, dla których punktem startowym jest 31 stycznia. Kropka w kropkę odzwierciedla to więc harmonogram odsetkowy dla serii oferowanej w pierwszej połowie lutego, pozwalając jednocześnie oczekiwać, że obie emisje zostaną ze sobą w przyszłości zasymilowane.

W przypadku BM PKO BP, które pełni rolę oferującego, zapisy na papiery Echa przyjmowane będą od ponad 50 tys. zł (500 obligacji). Podobnie jak poprzednio, udział w emisji umożliwią też jednak Michael/Ström i Noble Securities, gdzie próg wejścia obniżono do około 100 zł.

Obligacje dewelopera ponownie będą oferowane w ramach obowiązującego do drugiej połowy czerwca programu publicznych emisji o wartości do 300 mln zł. W razie zamknięcia najnowszej oferty z sukcesem, pula możliwych ofert pod obecnym programem zmaleje do 60 mln zł.

Na Catalyst notowanych jest 15 serii obligacji Echa Investment o łącznej wartości ponad 1,6 mld zł i terminach spłaty w latach 2024-2028.

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje