poniedziałek, 06 lipca 2020

Newsroom

Eurocent nie wykupił obligacji

ems | 09 czerwca 2017
Spółka „intensywnie pracuje” nad pozyskaniem finansowania na spłatę obligacji wartych 1,8 mln zł i „ma nadzieję, że jest to kwestia tygodni, nie miesięcy”.

Obligacje zapadały 8 czerwca, ale tego dnia Eurocent przelał do KDPW pieniądze wystarczające na spłatę odsetek.

- Prowadziliśmy rozmowy ze znaczącym inwestorem, ale nie udało się ich zakończyć w odpowiednim terminie. Mogę tylko przeprosić, bo powinniśmy byli lepiej przygotować się do terminu spłaty obligacji. W tej chwili intensywnie pracujemy nad pozyskaniem finansowania na wykup tych obligacji i mam nadzieję, że jest to kwestia tygodni, a nie miesięcy – powiedziała Ewa Mrugała odpowiadająca za relacje inwestorskie Eurocent w rozmowie telefonicznej z Obligacje.pl.

Jako potencjalne źródła spłaty obligacji wymieniła ona współpracę z łotewskim serwisem, który sprzedaje wierzytelności z tytułu udzielonych pożyczek ("współpraca ta rozwija się coraz lepiej") oraz rozmowy z inwestorem finansowym. W tej drugiej opcji w grę wchodzi uplasowanie długu, ale również „inne formy finansowania”. W przeszłości obligacje spółki obejmował jeden z funduszy obligacji.

Na koniec marca Eurocent wykazywał 24,7 mln zł aktywów, a zadłużenie finansowe wynosiło mniej niż 5 mln zł. 31 marca grupa wykazywała 2,6 mln zł środków pieniężnych. W trzech ostatnich kwartałach Eurocent wykazywał stratę operacyjną.

Obecnie na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji spółki – ERC0918. Rano potaniała do 81 proc. nominału po spadku o prawie 12 pkt proc., co daje kupującemu nadzieje na 26,6 proc. rentowności brutto. Warunki emisji przewidują możliwość złożenia przedterminowego wykupu w przypadku, gdyby Eurocent zwlekał z wypłatą zobowiązań od obligacji (nie napisano tego wprost, ale można się domyślać, że chodzi tylko o zwłokę dotyczącą obsługi obligacji serii F, czyli ERC0918) dłużej niż trzy dni.

Więcej wiadomości o Eurocent S.A. w upadłości

 • Indeks Default Rate: Rekordowa wartość niespłaconych obligacji

  04 lipca 2019
  W ostatnim roku notowane na Catalyst spółki nie spłaciły obligacji korporacyjnych o nominalnej wartości 222,5 mln zł. Udział defaultów zbliżył się do poziomów z 2014 r., który był dotychczas najgorszym okresem w dziesięcioletniej historii rynku firmowego długu na GPW.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Więcej niewykupionych obligacji

  08 kwietnia 2019
  Za sprawą GetBacku skumulowana 12-miesięczna wartość giełdowych obligacji niewykupionych w pierwotnym terminie zapadalności wzrosła do 192,5 mln zł na koniec marca. To 2,9 proc. wygasających w tym czasie papierów. Wśród małych emisji wskaźnik ten sięgnął rekordowych 26,1 proc.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacje firm spłacają się nieźle, za wyjątkiem GetBacku

  04 października 2018
  W samym środku największej dotychczas polskiej afery z obligacjami firm statystyki spłacalności korporacyjnego długu mówią nam, że rynek ten trzyma się jednak całkiem nieźle. W ostatnim roku na każde 100 zł wygasających obligacji firm z Catalyst do inwestorów nie wracało średnio 2,1 zł.
  czytaj więcej
 • Szybko przybywa postępowań restrukturyzacyjnych

  17 sierpnia 2018
  Liczba otwartych przez sądy postępowań restrukturyzacyjnych wzrosła o 50 proc. r/r do 122 w II kwartale. To rezultat bliski rekordu osiągniętego w IV kwartale 2017 r. – wynika z raportu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja i SpotData. Na Catalyst także nie brak restrukturyzacji, najczęściej jednak nieudanych.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje