wtorek, 02 czerwca 2020

Newsroom

Famur planuje emisję obligacji w II kwartale

msd | 09 maja 2019
Producent maszyn dla przemysłu wydobywczego zamierza niebawem uplasować nowe obligacje, zastrzegając jednak, że dojdzie do tego pod warunkiem „wystąpienia odpowiednich warunków na rynku dłużnych papierów wartościowych”.

Warunki planowanej emisji, a także jej wartość, nie są na razie znane. Na razie wiadomo tylko, że byłby to niezabezpieczony dług z terminem spłaty do siedmiu lat, wyemitowany w ramach programu do 500 mln zł, z którego spółka pozyskała 108 mln zł w 2016 r.

Oferta zostanie przeprowadzona w trybie niepublicznym, pod warunkiem, że zostanie zamknięta do 30 czerwca. Famur zastrzega, że uplasowanie emisji po tym terminie wymagać będzie uwzględnienia „zmian w przepisach prawa mających zastosowanie do przeprowadzania emisji obligacji”. Najpewniej spółce chodzi o zmiany w ofercie publicznej, które będą obowiązywać od 21 lipca.

Uplasowane w 2016 r. papiery serii A, za które Famur płaci WIBOR 6M plus 3 pkt proc. marży, wygasają w styczniu 2020 r. Po raz ostatni handlowano nimi dwa miesiące temu przy cenie na poziomie 101,5 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Famur S.A.

 • Wysokie przepływy operacyjne Famuru w I kwartale

  20 maja 2020
  Pomimo spadku przychodów i zysków, grupa Famur wypracowała 280 mln zł gotówki z działalności operacyjnej w I kwartale i na koniec marca miała więcej środków pieniężnych niż zadłużenia finansowego. To cenna poduszka płynnościowa na okres zmniejszonych zamówień.
  czytaj więcej
 • PGG czasowo zawiesiła płatności dla Famuru

  24 kwietnia 2020
  Polska Grupa Górnicza zawiesiła wykonywanie wybranych umów z Famurem powołując się na siłę wyższą. Już teraz PGG zalega Famurowi 59 mln zł.
  czytaj więcej
 • Gorsze perspektywy przed Famurem

  21 kwietnia 2020
  Producent sprzętu dla przemysłu wydobywczego zakończył ubiegły rok z rekordowymi przepływami operacyjnymi i 602 mln zł środków pieniężnych na rachunkach. Lecz niepewność związana z pandemią koronawirusa skłania Famur do niewypłacania dywidendy.
  czytaj więcej
 • Famur miał stratę w IV kwartale

  10 lutego 2020
  Producent sprzętu dla przemysłu górniczego zanotował tylko 3 mln zł skonsolidowanego zysku operacyjnego i około 82 mln zł straty netto w IV kwartale, wynika z naszych obliczeń na podstawie wstępnych danych rocznych. Nieco spadł natomiast dług netto grupy.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje