czwartek, 30 maja 2024

Newsroom

Ghelamco Invest wróci do emisji detalicznych obligacji

msd | 02 czerwca 2023
Spółka ustanowiła program emisji o wartości 250 mln zł, który wymagać będzie zatwierdzenia prospektu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Ghelamco Invest będzie miało 12 miesięcy na plasowanie publicznych ofert od momentu zatwierdzenia prospektu przez KNF. Jak zawsze, emitowany dług zabezpieczony będzie poręczeniem cypryjskiej spółki Granbero Holdings, która konsoliduje polskie projekty grupy Ghelamco.

Mimo że w przeszłości deweloper regularnie oferował obligacje detaliczne, swoją ostatnią publiczną ofertę na podstawie prospektu przeprowadził on w 2020 r. Od tego czasu spółka oferowała już tylko dług do instytucji lub wybranych inwestorów indywidualnych.

Aktualnie Ghelamco otwarty ma także bezprospektowy program, w ramach którego może plasować zielone obligacje. W tym roku spółka pozyskała w ten sposób 240 mln zł w trzech emisjach, każdorazowo proponując WIBOR 6M plus 5 pkt proc. za około trzyletni dług (34,5-36 mies.).

Aktualnie na Catalyst znajduje się dziewięć serii obligacji Ghelamco o łącznej wartości ponad 1,21 mld zł. W tym roku spółka obsłużyła już wszystkie wykupy i ma czas, by podjąć się refinansowania prawie 775 mln zł długu wygasającego w przyszłym roku (280 mln zł w styczniu, 50 mln zł we wrześniu i 445 mln zł w grudniu). 

Pochodzące z tegorocznych emisji zielone obligacje GHE0226 kwotowane są na 99,3/99,95 proc. nominału (bid/ask).

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst