wtorek, 19 czerwca 2018

Newsroom

GTC prawie potroiło zysk netto

msd | 20 marca 2017
Za wzrostem wyników stały przede wszystkim zdarzenia o charakterze niegotówkowym, jak aktualizacja wartości aktywów oraz rozwiązanie rezerwy na podatek odroczony. Niemniej, działalność podstawowa też notuje wzrosty, których podstawą jest większy portfel nieruchomości sfinansowanych częściowo środkami pochodzącymi z zewnętrznych źródeł.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Globe Trade Centre S.A.

 • Jeszcze więcej gotówki na rachunkach GTC

  24 maja 2018
  Na koniec I kwartału deweloper miał 183 mln EUR środków pieniężnych, które pokrywały niemal całość jego krótkoterminowych zobowiązań. Jednak kolejne miesiące po zamknięciu kwartału to też sporo wydatków.
  czytaj więcej
 • GTC wprowadził do obrotu szóstą serię obligacji w euro

  06 kwietnia 2018
  Ponowie są to trzyletnie niezabezpieczone papiery, ale tym razem oprocentowane na stałe 3,7 proc. rocznie wobec 3,5 proc. poprzednim razem, ale i 3,75 proc. w czterech jeszcze wcześniejszych emisjach.
  czytaj więcej
 • GTC wystawione na sprzedaż

  03 kwietnia 2018
  Fundusz Lone Star, który posiada 61,1 proc. udziału w kapitale dewelopera, rozważa sprzedaż jego akcji inwestorowi strategicznemu lub finansowemu.
  czytaj więcej
 • GTC poprawia wyniki bez wzrostu dźwigni finansowej

  21 marca 2018
  Deweloper zwiększa przychody z wynajmu, ale do ponad 51-proc. wzrostu wyniku brutto w ubiegłym roku dołożył się przede wszystkim zysk z rewaluacji aktywów. Razem z majątkiem rośnie też nominalne zadłużenie GTC, które jednak w relacji do sumy bilansowej, czy posiadanych nieruchomości pozostaje stabilne.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje