piątek, 14 sierpnia 2020

Newsroom

J.W. Construction na razie nie sprzeda krakowskiego gmachu PKO

msd | 09 czerwca 2020
List intencyjny, który przewidywał możliwość sprzedaży przez dewelopera nieruchomości za ponad 100 mln zł netto, uległ wygaśnięciu.

Zawarty w lutym list intencyjny przewidywał ustalenie wstępnych warunków sprzedaży krakowskiej nieruchomości, zlokalizowanej u zbiegu ulic Wielopole i Dietla. To zabytkowy budynek, tzw. gmach PKO, który JWC kupiło w 2017 r. z zamiarem przekształcenia w hotel. Intencją spółki była sprzedaż nieruchomości za co najmniej 100 mln zł, o czym informowano w lutym (sam deweloper kupił budynek od PKO za 44,1 mln zł).

„(…) Polish Hospitality Group Luxury Hotels Sp. z o.o. (potencjalny kupujący – red.) do dnia 8 czerwca 2020 r. nie zainicjowała względem spółki jakichkolwiek skonkretyzowanych czynności mających na celu ustalenie warunków sprzedaży nieruchomości, w związku z czym z upływem 8 czerwca 2020 r. list wygasł” – poinformowało J.W. Construction.

Tydzień temu deweloper informował natomiast o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży gruntów w szczecinie za 27,8 mln zł.

Na Catalyst znajdują się dwie serie obligacji J.W. Construction o łącznej wartości 77,3 mln zł, które miały wygasać w maju i listopadzie tego roku. W porozumieniu z obligatariuszami spółce udało się jednak rozłożyć wykup na raty do maja 2022 r., ale za cenę dołożenia zabezpieczenia hipotecznego oraz podniesienia marży z 3 do 5 pkt proc. (6 pkt proc. do czasu wpisu hipoteki).

Obrót papierami JWC0522 (d. JWC0520, JWC0620) pozostanie zawieszony jeszcze przez kilka dni w związku z ich okresową amortyzacją. Serię JW10522 (d. JWC1120) wyceniano w ostatniej transakcji na 100 proc. nominału.

Więcej wiadomości o J.W. Construction S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje