niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

Kancelaria Medius wyemituje obligacje w euro

msd | 10 listopada 2017
Będzie to pierwsza dla spółki emisja papierów dłużnych we wspólnej walucie. Kancelaria chce z niej pozyskać do 5 mln EUR.

Bliższe warunki oferty nie są znane. O planach emisji obligacji w euro przez windykacyjną spółkę informowaliśmy na łamach Obligacje.pl dwa miesiące temu, gdy uchwalono wart 100 mln zł program emisji.

Celem emisji obligacji serii M jest pozyskanie środków na podstawową działalność emitenta, poinformowano w komunikacie. W praktyce, emisje obligacji w euro służyć miałyby finansowaniu zakupów wierzytelności na rynku hiszpańskim.

Do tej pory Kancelaria Medius wyemitowała 13 serii obligacji w złotych, z czego siedem już wykupiła. W ostatniej emisji, przeprowadzonej we wrześniu tego roku, spółka uplasowała trzyletnie niezabezpieczone papiery oprocentowane na 6,7 proc. rocznie. Wartą 10 mln zł ofertę w całości objął jeden inwestor instytucjonalny. Dług ten prawdopodobnie nie trafi do obrotu. Wcześniej, w lipcu, spółka zamknęła wartą 10 mln zł emisję trzyletnich zabezpieczonych papierów, która trafiła do szerszego grona inwestorów i zostanie wprowadzona na Catalyst. Papiery oprocentowane są na stałe 6,9 proc.

Aktualnie w obrocie na GPW znajdują się trzy serie obligacji Kancelarii Medius z terminami spłaty od lutego 2018 r. do grudnia 2019 r. Na najwyższą rentowność zakupu liczyć można natomiast w przypadku serii KME0719, która zapewni 5,44 proc. dochodu brutto, jeśli kupujący zaakceptuje aktualnie najlepszą ofertę na poziomie 102,4 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

 • Kancelaria Medius chce odzyskiwać długi w Meksyku

  21 lutego 2018
  Windykator podjął działania zmierzające do zarejestrowania spółki Medius Collection Mexico, która będzie rozszerzeniem biznesu na kolejny rynek zagraniczny.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius przeszło podwoiła przychody i dług netto

  14 lutego 2018
  Zeszłoroczne przychody windykacyjnej grupy, po wzroście o 105,3 proc. r/r, wyniosły 53,1 mln zł, niemal w punkt realizując założoną prognozę. Zadłużenie rosło nieco szybciej, ale wciąż pozostając pod kontrolą. Kancelaria Medius ma bowiem przestrzeń by się dalej lewarować, nie tylko w poczet przyszłych zysków, ale i oczekiwanego dokapitalizowania.
  czytaj więcej
 • Analiza Kancelarii Medius

  29 stycznia 2018
  Wzrost przychodów Kancelaria Medius osiąga przy zachowaniu wysokiej rentowności prowadzonej działalności. Jednocześnie grupa dba o zachowanie odpowiedniej struktury finansowania czy płynności.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius finalizuje akwizycję za 2,4 mln euro

  15 grudnia 2017
  Windykator kupuje czeską firmę pożyczkową z portfelem wierzytelności wartych 8,2 mln euro. W transakcji, jak informowała wcześniej spółka, chodzi o spieniężenie tego portfela, nie zaś wejście w działalność pożyczkową.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje