czwartek, 13 grudnia 2018

Newsroom

Kancelaria Medius wyemituje obligacje w euro

msd | 10 listopada 2017
Będzie to pierwsza dla spółki emisja papierów dłużnych we wspólnej walucie. Kancelaria chce z niej pozyskać do 5 mln EUR.

Bliższe warunki oferty nie są znane. O planach emisji obligacji w euro przez windykacyjną spółkę informowaliśmy na łamach Obligacje.pl dwa miesiące temu, gdy uchwalono wart 100 mln zł program emisji.

Celem emisji obligacji serii M jest pozyskanie środków na podstawową działalność emitenta, poinformowano w komunikacie. W praktyce, emisje obligacji w euro służyć miałyby finansowaniu zakupów wierzytelności na rynku hiszpańskim.

Do tej pory Kancelaria Medius wyemitowała 13 serii obligacji w złotych, z czego siedem już wykupiła. W ostatniej emisji, przeprowadzonej we wrześniu tego roku, spółka uplasowała trzyletnie niezabezpieczone papiery oprocentowane na 6,7 proc. rocznie. Wartą 10 mln zł ofertę w całości objął jeden inwestor instytucjonalny. Dług ten prawdopodobnie nie trafi do obrotu. Wcześniej, w lipcu, spółka zamknęła wartą 10 mln zł emisję trzyletnich zabezpieczonych papierów, która trafiła do szerszego grona inwestorów i zostanie wprowadzona na Catalyst. Papiery oprocentowane są na stałe 6,9 proc.

Aktualnie w obrocie na GPW znajdują się trzy serie obligacji Kancelarii Medius z terminami spłaty od lutego 2018 r. do grudnia 2019 r. Na najwyższą rentowność zakupu liczyć można natomiast w przypadku serii KME0719, która zapewni 5,44 proc. dochodu brutto, jeśli kupujący zaakceptuje aktualnie najlepszą ofertę na poziomie 102,4 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje