piątek, 26 kwietnia 2024

Newsroom

Komentarz tygodniowy Michael/Ström DM (14.04.2020)

Szymon Gil, Michael/Ström DM | 15 kwietnia 2020
Rynek kapitałowy w dobie koronawirusa.

W tych niepewnych czasach wszyscy zalewani jesteśmy wodospadem informacji. Prawie codziennie mamy do czynienia z nowymi zaleceniami, restrykcjami, działaniami rządu, bądź banku centralnego.

W tej sytuacji postanowiliśmy tworzyć cotygodniowy komentarz, zawierający najważniejsze naszym zdaniem informacje z mijającego tygodnia. Oprzemy go o trzy filary – Polska, świat oraz koronawirus.

Dodatkowo, skupiając się na podstawowej dziedzinie działalności naszego Domu Maklerskiego, w oddzielnym segmencie opisywać będziemy aktualną sytuację na polskim rynku obligacji korporacyjnych, z uwzględnieniem sytuacji oraz wyników finansowych poszczególnych emitentów.

Więcej wiadomości kategorii Komentarze

  • Stałokuponowe trzylatki wypierają obligacje antyinflacyjne

    23 kwietnia 2024
    Spadek inflacji, a z nią i kuponów od czteroletnich obligacji oszczędnościowych sprawił, że inwestorzy umorzyli już ponad 40 proc. papierów kupowanych na początku 2022 r. Ich miejsce zajmują prawdopodobnie trzyletnie obligacje o stałym oprocentowaniu.
    czytaj więcej
  • Podsumowanie tygodnia: Ostatnia linia obrony

    19 kwietnia 2024
    Nowe, lokalne szczyty rentowności obligacji skarbowych prezentują się niepokojąco, ale wciąż jeszcze mogą się okazać tylko korektą. Póki co, stopy zwrotu większości funduszy dłużnych pozostają dodatnie i przecena długu może być brana za okazję.
    czytaj więcej
  • Podsumowanie tygodnia: Triumf niewierzących

    12 kwietnia 2024
    Nie jest to codzienna sytuacja. W jednym czasie rentowność obligacji skarbowych spada, a metali szlachetnych zyskuje. W piątek obligacje odbijały, ale metale szlachetne nadal drożały. Triumfują inwestorzy od dawna dostrzegający wyższość aktywów materialnych nad pieniądzem fiducjarnym.
    czytaj więcej
  • Raport miesięczny DM NWAI (marzec 2024)

    12 kwietnia 2024
    W marcu obrót na Catalyst osiągnął 307,83 mln zł – poniżej 12-miesięcznej średniej (463,97 mln zł) i aż o 32,1 proc. mniej niż miesiąc wcześniej.
    czytaj więcej