wtorek, 19 marca 2019

Newsroom

Kredyt Inkaso podnosi marżę w nowej emisji

msd | 13 lipca 2018
Windykator zapowiada prywatną ofertę obligacji, z której chce pozyskać do 50 mln zł oferując inwestorom WIBOR 6M plus 4,3 pkt proc. za papiery czteroletnie.

Dotychczas prywatne oferty Kredyt Inkaso kierował głównie do inwestorów instytucjonalnych. Ostatnim razem proponował im jednak 3,5 pkt proc. marży. I choć były to papiery trzyletnie, to wzrost marży o 0,8 pkt proc. tylko częściowo uzasadnić można dłuższym okresem spłaty. Natomiast czteroletnie obligacje spółka oferowała niedawno w emisji publicznej. Marżę ustalono wówczas na 3,7 pkt proc.

Wyraźny wzrost kuponu wiązać można naturalnie z nastrojami na całym rynku po aferze GetBacku. Ale nie tylko. Uzasadnienia można się też doszukiwać w sprawozdaniu Kredyt Inkaso, które w zakończonym 31 marca IV kwartale roku obrotowego 2017/2018 miało stratę operacyjną i netto. Szerzej na ten temat pisaliśmy w czwartek.

Na Catalyst znajduje się siedem serii obligacji Kredyt Inkaso, w tym dwie pochodzące z programu publicznych emisji. Najbliższy wykup czeka spółkę w październiku (69 mln zł). Windykator do listopada będzie mógł też prowadzić publiczne oferty papierów dłużnych w ramach wartego 300 mln zł programu, z którego pozyskał do tej pory 44,3 mln zł. Rynkowe nastroje bynajmniej nie sprzyjają nowym emisjom. Spółka, jak informuje, obserwuje jednak rynek i przy sprzyjających warunkach rozważy kolejne oferty publiczne.

Najkrótsze papiery KRI1018 notowane są wyłącznie na rynku hurtowym BondSpot. Dwie najdłuższe i niemal jedyne serie, na których częściej dochodzi od transakcji, to papiery z ofert publicznych. Rynek wycenia papiery KRI1221 i KRI0322 odpowiednio na 95,5 proc. oraz 97 proc. nominału, co przekłada się na 6,7 proc. oraz 6,3 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Kredyt Inkaso S.A.

 • Kredyt Inkaso skupuje własne obligacje

  15 marca 2019
  Windykacyjna spółka wysyła rynkowi sygnał - nabyła w piątek papiery dłużne o wartości nominalnej 3,8 mln zł, w tym serię, którą będzie musiała w zrefinansować jeszcze w 2019 r.
  czytaj więcej
 • Mniej gotówki w Kredyt Inkaso

  01 marca 2019
  Dług netto windykacyjnej grupy pozostał w ostatnim kwartale na tyle wysoki, że wciąż jest blisko konieczności podniesienia marży od obligacji. Wobec znacznie niższych zasobów gotówkowych i nadchodzących wykupów obligacji płynność Kredyt Inkaso wyraźnie spadła. Windykator praktycznie przestał inwestować. Ciążą mu też fundusze Trigona.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Obligacjom windykatorów przydałaby się cisza

  01 lutego 2019
  Między Bestem a Kredyt Inkaso trwa kolejna wymiana ciosów, co nie uszło uwadze obligatariuszy, głównie tych drobnych. Default Statimy sprzed kilku dni też nie dodaje windykatorom, tak potrzebnej ostatnimi czasy, wiarygodności.
  czytaj więcej
 • Kredyt Inkaso zwiększyło spłaty o 29 proc. r/r

  29 stycznia 2019
  W zakończonym 31 grudnia III kwartale roku obrotowego 2018/2019 windykator otrzymał 61 mln zł wpłat od dłużników wobec 47,3 mln zł przed rokiem. Obligacje spółki wciąż jednak znajdują się w niełasce, głównie wśród inwestorów indywidualnych.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje