sobota, 22 września 2018

Newsroom

Kredyt Inkaso złożył prospekt w KNF

msd | 10 października 2017
Dokument dotyczy wartego 300 mln zł programu publicznych emisji niezabezpieczonych obligacji, które oferowane będą w seriach i w przyszłości trafią do obrotu na Catalyst.

Wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego zarejestrowano w Komisji Nadzoru Finansowego 7 października, wynika z informacji, które pojawiły się na stronie nadzorcy.

Plany Kredyt Inkaso w zakresie publicznych emisji obligacji sięgają co najmniej początku ubiegłego roku. Chwilę wcześniej rozpoczął się jednak spór z Bestem, z którym wcześniej spółka negocjowała połączenie. Ostatecznie windykator przyjął wart 300 mln zł program 18 września. Dwa dni później rezygnację ze skutkiem natychmiastowym i bez podania przyczyny złożył Paweł Szewczyk, prezes Kredyt Inkaso.

Wpływy z emisji obligacji, jak podaje spółka, trafić mogą na zakup wierzytelności, refinansowanie zadłużenia oraz rozwój na nowych rynkach lub w nowych obszarach usług finansowych. Wliczyć do tego można także ewentualne akwizycje.

W ostatniej emisji z marca tego roku Kredyt Inkaso uplasowało wśród instytucji trzyletnie niezabezpieczone papiery oprocentowane na WIBOR 6M plus 3,7 pkt proc. marży. Po raz ostatni papierami KRI0320 handlowano ponad dwa miesiące temu. Aktualnie nabyć je można od ręki po 101,8 proc., co dawałoby 4,64 proc. rentowności brutto.

Ogółem w obrocie na Catalyst znajduje się pięć serii papierów dłużnych Kredyt Inkaso. Ich płynność pozostaje jednak niska. Prawdopodobnie dopiero obligacje kierowane do szerokiego grona inwestorów detalicznych w ramach ofert publicznych będą miały szansę to zmienić.

Więcej wiadomości o Kredyt Inkaso S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje