sobota, 13 lipca 2024

Newsroom

Kruk przydzielił obligacje warte 90 mln zł

msd | 03 października 2023
Mimo istotnego zwiększenia wartości oferty, zgłoszony przez indywidualnych inwestorów popyt okazał się niższy niż w trzech wcześniejszych tegorocznych emisjach na podstawie prospektu.

W wartej do 90 mln zł ofercie ponad tysiąc inwestorów złożyło zapisy o wartości 99,1 mln zł, co zakończyło się ich redukcją o 9 proc. wobec wysokich dwucyfrowych wartości w trzech wcześniejszych emisjach, gdy Kruk dwukrotnie ubiegał się o 50 mln zł, a raz o 75 proc. 

-  W tym roku już czterokrotnie wychodziliśmy z ofertą obligacji do inwestorów indywidualnych i wszystkie emisje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie od początku roku wyemitowaliśmy na rynku detalicznych obligacji 265 mln zł. Cieszymy się z takiego wyniku i liczymy na dalszy liczny udział inwestorów w kolejnych emisjach, które chcemy przeprowadzać w sposób cykliczny. Dodatkowo doceniam fakt, że obligacje Kruka cieszą się coraz większym zainteresowaniem samych pracowników z grupy – powiedział Piotr Krupa, prezes Kruka, cytowany w komunikacie.

Podobnie jak wcześniej w tym roku, przydzielone przez windykatora pięcioletnie niezabezpieczone papiery oprocentowane będą na WIBOR 3M plus 4 pkt proc. marży.

Aktualny program o wartości do 700 mln zł pozwala Krukowi prowadzić publiczne oferty obligacji do lipca przyszłego roku.

W listopadzie nowe papiery powinny trafić do obrotu na GPW, gdzie aktualnie notowanych jest 20 starszych serii długu windykacyjnej spółki. Pochodzące z wcześniejszych publicznych ofert, w których Kruk także proponował 4 pkt proc. marży, wyceniane są między 99,68 a 100,39 proc. nominału. 

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje