wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

Najwyżej oprocentowane obligacje Echa trafiły do obrotu

msd | 22 sierpnia 2019
Deweloper wprowadziła na Catalyst uplasowane w kwietniu czteroletnie niezabezpieczone papiery dłużne, za które płaci WIBOR 6M plus 4,25 pkt proc. marży.

Oprocentowanie debiutujących papierów ECH0423 jest interesujące z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, to najdroższy dług Echa Invesment na Catalyst, ponieważ marże dla pozostałych serii to 2,8-3,4 pkt proc. Po drugie zaś emisję tę zamknięto kilka tygodni po dwóch ofertach dla inwestorów indywidualnych. W nich jednak Echo proponowało 3,4 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M przy 4,5-letnim okresie spłaty, co jednak nie znalazło pełnego uznania inwestorów (z dwóch ofert wartych łącznie 40 mln zł spółka zebrała 33,8 mln zł).

Warte 100 mln zł papiery ECH0423 obejmowali natomiast inwestorzy instytucjonalni. Podczas procesu budowy księgi popytu wyłoniono 18 podmiotów, do których trafił nowy dług. Apetyt spółki mógł być jednak wyższy, ponieważ uchwała zarządu o ofercie przewidywała maksymalną wartość emisji na poziomie 150 mln zł.

Warunki emisji debiutujących obligacji przewidują, że deweloper będzie je mógł przedterminowo wykupić najwcześniej po dwóch latach od przydziału. Opcję call Echo może jednak realizować wyłącznie w dniach płatności odsetek.

Wśród pozostałych warunków emisji znajdziemy zobowiązanie spółki do utrzymania relacji długu netto poniżej 65 proc. aktywów (w innym miejscu WEO mowa o 0,7x). 

Do godz. 15.10 nie handlowano debiutującymi obligacjami ECH0423. Nie wystawiono też dla nich żadnych oferta kupna/sprzedaży.

W obrocie na Catalyst znajduje się też 10 innych serii obligacji dewelopera z terminami spłaty od listopada 2020 r. do listopad 2023 r. Rynek wycenia je z rentownościami od 4,3 do 5,1 proc. brutto.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

 • Udany koniec roku dla deweloperów

  10 stycznia 2020
  Notowani na Catalyst producenci mieszkań zwiększyli w IV kwartale liczbę sprzedanych lokali o 20,2 proc. r/r. Dzięki temu cały rok okazał się nieco lepszy od poprzedniego.
  czytaj więcej
 • Echo Investment ma nowego właściciela

  13 grudnia 2019
  Węgierski deweloper Wing zawarł przyrzeczoną umowę zakupu wszystkich udziałów w spółce Lisala, która posiada 55,96 proc. udziału w kapitale Echa Investment. Nowy inwestor nie przewiduje rewolucyjnych zmian w biznesie i kadrze zarządzającej Echa.
  czytaj więcej
 • Stabilne finansowanie Echa Investment

  28 listopada 2019
  Aby przyszykować się do październikowej wypłaty dywidendy zaliczkowej deweloperska grupa zwiększyła w III kwartale saldo środków pieniężnych o 206,8 mln zł do 515,8 mln zł.
  czytaj więcej
 • Echo Investment może zmienić właściciela

  16 października 2019
  Węgierski deweloper WING może przejąć 100 proc. udziałów w spółce Lisala, która jest głównym akcjonariuszem Echa Investment. Transakcja wymaga zgody UOKiK.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje