niedziela, 25 lutego 2024

Newsroom

Oferta Olivii z dwukrotną nadsubskrypcją

msd | 31 marca 2023
Na warte 11,5 mln zł obligacje spółki celowej z grupy Olivia Centre inwestorzy zgłosili ponad 25,9 mln zł popytu.

Po przeprowadzeniu 56-proc. redukcji Olivia Fin warunkowo przydzieliła obligacje wszystkim 236 inwestorom, którzy się na nie zapisali podczas prowadzonej w dniach 17-29 marca publicznej emisji.  

Uplasowane przez spółkę papiery mają 3,5-letni okres spłaty i są oprocentowane na WIBOR 3M plus 6 pkt proc. Przy czym, naliczanie odsetek ruszy dopiero za dwa tygodnie, 13 kwietnia. Dług zostanie zabezpieczony poręczeniem holenderskiej spółki Tonsa Commercial REI, która jest właścicielem emitenta, a także innych spółek projektowych związanych z trójmiejskim projektem biurowym Olivia Business Centre. 

Pozyskane z emisji wpływy trafić mają na rozwój projektu OBC, refinansowanie zadłużenia lub finansowanie nowych przedsięwzięć w segmencie mieszkaniowym, prowadzonym w ramach szeroko rozumiane grupy Olivia Centre.

Dla Olivii była to pierwsza emisja w ramach wartego do 150 mln zł programu emisji, który nie przewiduje konieczności sporządzenia prospektu (zamknięta właśnie oferta prowadzona była na podstawie memorandum).

Mimo 13-letniej obecności Olivii na rynku długu, jej pierwsze obligacje zadebiutowały na Catalyst dopiero w tym miesiącu. Pochodzące z poprzedniego programu papiery OBC0525 oprocentowane są na WIBOR 6M plus 5,3 pkt proc. marży. Sprzedający kwotuje je na 99,8 proc. nominału (brak ofert kupna).

Więcej wiadomości o Olivia Fin Sp. z o.o. SKA

Więcej wiadomości kategorii Emisje