wtorek, 14 lipca 2020

Newsroom

Oszustwo na nieistniejące obligacje Kredyt Inkaso

msd | 10 września 2019
Windykacyjna spółka ostrzega inwestorów przed fałszywymi obligacjami, których w rzeczywistości sama nie emitowała. Sprawę zgłoszono na policję i powiadomiono Komisję Nadzoru Finansowego.

Jak informuje windykator, prawdopodobnie ktoś sprzedawał inwestorom indywidualnym rzekomo jego obligacje w oparciu o sfałszowaną dokumentację. Nie są to bynajmniej emisje autoryzowane przez spółkę

Zarząd Kredyt Inkaso powziął informację o oferowaniu inwestorom indywidualnym przez osoby trzecie propozycji nabycia zakupu nieistniejących obligacji spółki wraz z przedstawieniem fałszywych dokumentów emisyjnych. Prosimy o każdorazowe weryfikowanie przedkładanych państwu dokumentów z danymi dotyczącymi przeprowadzonych przez spółkę emisji (…) – podano w ostrzeżeniu opublikowanym na stronie Kredyt Inkaso.

Spółka odsyła do listy przeprowadzonych przez siebie emisji, która znajduje się między innymi na jej stronie internetowej.

Jak usłyszeliśmy, oszustwo zgłoszono już do na policję, a także do Komisji Nadzoru Finansowego.

- Sprawę oferowania inwestorom indywidualnym przez osoby trzecie propozycji zakupu nieistniejących obligacji spółki wraz z przedstawianiem fałszywych dokumentów emisyjnych skierowaliśmy na policję. Odpis tego zawiadomienia przekazany został do KNF. Bezpieczeństwo i wiarygodność są dla nas wartościami priorytetowymi – powiedział Obligacje.pl Maciej Szymański, prezes Kredyt Inkaso.

To drugi w ostatnich miesiącach przypadek oszustwa lub próby oszustwa na nieistniejące obligacje korporacyjne. W marcu przed podobną sprawą przestrzegał CD Projekt, który informował wówczas, że ktoś posługiwał się sfałszowanym prospektem i formularzem zapisu.

Na Catalyst znajduje się sześć serii obligacji Kredyt Inkaso, w tym dwie pochodzące z ofert publicznych skierowanych do inwestorów indywidualnych. To serie KRI1221 i KRI0322 notowane po 87 proc. oraz 89 proc., co daje im kolejno 11,87 proc. oraz 10,44 proc. rentowności brutto.

W październiku Kredyt Inkaso musi wykupić papiery KRI1019 na 39,6 mln zł, które są obecnie kwotowane na 99,0/99,5 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o Kredyt Inkaso S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje