wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

OT Logistics o refinansowaniu długu: rozważymy każdy instrument zabezpieczający

msd | 09 stycznia 2019
Od ponad pół roku logistyczna spółka stara się zrestrukturyzować zadłużenie. Zapewnia, że kontroluje przy tym płynność, a zamknięcie całego procesu planuje „w najbliższym czasie”. Brak porozumienia z wierzycielami też jednak bierze pod uwagę.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o OT Logistics S.A.

 • Restrukturyzacja zadłużenia OT Logistics jeszcze niewidoczna w bilansie

  30 maja 2019
  Być może płynnościowy pożar w końcu ugaszono, ale na koniec marca logistyczna grupa i tak miała prawie 381 mln zł ujemnego kapitału obrotowego. Konieczne zmiany w polityce rachunkowości znacząco zwiększyły zadłużenie OT Logistics, co w przyszłości może mieć znaczenie dla starszych serii obligacji.
  czytaj więcej
 • OT Logistics pozyskało 104,2 mln zł z emisji refinansującej

  29 maja 2019
  Rozliczenie emisji papierów dłużnych serii H nastąpiło poprzez potrącenie wierzytelności z dwóch starszych serii długu logistycznej spółki. Zrefinansowanie większości obligacyjnych długów było ostatnim z kluczowych etapów trwającego od roku procesu restrukturyzacji zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Kluczowe zgromadzenie obligatariuszy OT Logistics może być nieważne?

  24 maja 2019
  Sąd udzielił właścicielce obligacji OT Logistics zabezpieczenia poprzez zajęcia rachunków bankowych spółki. Prawnicy inwestorki uważają, że uchwały zgromadzenia obligatariuszy wartych 100 mln zł papierów serii D o przesunięciu terminu wykupu są nieskuteczne. Do zwołania zgromadzenia miało dojść za późno o… siedem minut. OT Logistics odrzuca tę argumentację.
  czytaj więcej
 • OT Logistics oddala od siebie kolejne płynnościowe ryzyko

  22 maja 2019
  Spółka porozumiała się z chorwackim funduszem Erste w sprawie niewykonywania przez niego w tym roku opcji put dotyczącej akcji Luka Rijeka, które OT Logistics musiałoby nabyć do końca sierpnia. Podobne rozmowy spółka prowadzi też z drugim funduszem.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje