niedziela, 16 grudnia 2018

Newsroom

Prognoza dla Catalyst: Więcej emisji, mniej defaultów, jeden hit

Emil Szweda, Obligacje.pl | 08 stycznia 2018
Wartość obecnie realizowanych i zadeklarowanych programów publicznych emisji, które teoretycznie mogą trafić na rynek w tym roku to rekordowe 4,9 mld zł.

Rekordowa jest także liczba emitentów – piętnastu. Przy czym nasze przewidywania nie uwzględniają możliwych wniosków o zatwierdzenie nowych prospektów ze strony firm, które obecnie realizują swoje programy. Jeśli GetBack lub PCC Rokita czy PCC Exol złożą w ciągu roku nowe prospekty, bądź jeśli pojawią się nowi emitenci, wartość realizowanych w 2018 r. może przekroczyć 5 mld zł.

Publiczne emisje obligacji w 2018 roku-prognoza

Kto i ile zaoferuje?

W rzeczywistości wielkość przeprowadzanych emisji będzie znacznie mniejsza. Z naszych szacunków wynika, że będzie to kwota ok. 2,1 mld zł. Dla przypomnienia – przed rokiem wartość możliwych do zrealizowania programów szacowaliśmy na 4,4 mld zł, z czego 2,3 mld zł miało faktycznie trafić na rynek, a ostatecznie skończyło się na kwocie 1,85 mld zł.

Dlatego naszą tegoroczną prognozę można uznać za umiarkowanie optymistyczną. Poniżej krótkie omówienie przewidywanych ofert.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje