sobota, 13 lipca 2024

Newsroom

Sierpniowa emisja Bestu debiutuje na Catalyst

msd | 15 września 2023
Windykator wprowadził do giełdowego obrotu 4,5-letnie papiery, za które zobowiązał się płacić WIBOR 3M plus 5 pkt proc. marży.

Warte 30 mln zł papiery BST0228 zostały uplasowane w sierpniowej ofercie publicznej, podczas której inwestorzy zgłosili 37,8 mln zł popytu. I była to druga z rzędu udana emisja Bestu, po trzech wcześniejszych, w których windykator nie sprostał oczekiwaniom inwestorów (kluczem do sukcesu okazało się więc podniesienie marży do 5 pkt proc. przy trwającym jednocześnie ożywieniu rynku pierwotnego).

W piątek do godz. 12 debiutujące obligacje BST0228 wyceniano między 99,5 a 99,9 proc. wartości nominalnej, podczas gdy na rynku pierwotnym, wraz z upływem czasu, ich cena emisyjna rosła od 99,4 do 100,0 proc. nominału.

Jak na razie, w czterech ostatnich ofertach Best pozyskał 74,8 mln zł z programu publicznych emisji do 250 mln zł, któremu prospekt wygasa na początku listopada. Z informacji płynących ze spółki wynika jednak, że w najbliższych tygodniach może się ona zdecydować na jeszcze jedną ofertę adresowaną do inwestorów indywidualnych (niedawno Best przyjął też działający równolegle program emisji dla inwestorów instytucjonalnych).

Na Catalyst znajduje się łącznie dziewięć serii długu Bestu. Pochodzące z poprzedniej oferty publicznej papiery BST0128, które także plasowano przy 5-proc. marży, wyceniane są na 100 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Best S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst