środa, 19 grudnia 2018

Newsroom

Sześć pomysłów na 6 proc. z obligacji

Emil Szweda, Obligacje.pl | 02 marca 2018
6 proc. rentowności brutto to nieco powyżej średniego oprocentowania oferowanego w publicznych emisjach na podstawie prospektów emisyjnych i osiągnięcie takiego wyniku wymaga podjęcia nieco wyższego ryzyka.

Artykuł opublikowany w "Pulsie Biznesu" 2 marca 2018 r. Ceny i obliczenia z 1 marca.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Potencjalny kupiec na aktywa GetBacku oberwie po wskaźnikach kapitałowych - aktualizacja

  18 grudnia 2018
  Hoist Finance, który ma wyłączność na negocjacje z GetBackiem, otrzymał od szwedzkiego nadzorcy decyzję w sprawie podwyższenia wag ryzyka dla niezabezpieczonych i niepracujących wierzytelności. We wtorek po godz. 15 akcje spółki tanieją o ponad 29 proc.
  czytaj więcej
 • Obligacje PBS w Sanoku za jedną czwartą nominału

  18 grudnia 2018
  Tuż po południu we wtorek podporządkowane obligacje największego banku spółdzielczego w kraju tanieją o 5,99 pkt proc. do 25 proc. nominału. To prawdopodobnie pierwszy tak nisko wyceniany bankowy dług w historii GPW.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia Kredyt Inkaso

  02 marca 2018
  Po przeprowadzonych w IV kwartale emisjach obligacji dług netto windykacyjnej grupy wspiął się do rekordowych 445,9 mln zł, tymczasem jej wyniki, mimo ostatniej poprawy, wciąż są niskie względem posiadanych zobowiązań. Kredyt Inkaso zwiększyło więc masę, teraz czas przyspieszyć przełożenie jej na osiągane zyski.
  czytaj więcej
 • Rosną przychody IPF nie poprawiając jednak sytuacji grupy

  02 marca 2018
  International Personal Finance, właściciel firmy pożyczkowej Provident i poręczyciel wyemitowanych na lokalnym rynku obligacji, notuje poprawę przychodów, co niezupełnie przekłada się na zyski. Główne ryzyka dla grupy leżą jednak nie w bieżącej sytuacji finansowej, a w zmieniającym się otoczeniu regulacyjnym i możliwych dalszych wysokich obciążeniach podatkowych.
  czytaj więcej

Emisje