niedziela, 18 marca 2018

Newsroom

Sześć pomysłów na 6 proc. z obligacji

Emil Szweda, Obligacje.pl | 02 marca 2018
6 proc. rentowności brutto to nieco powyżej średniego oprocentowania oferowanego w publicznych emisjach na podstawie prospektów emisyjnych i osiągnięcie takiego wyniku wymaga podjęcia nieco wyższego ryzyka.

Artykuł opublikowany w "Pulsie Biznesu" 2 marca 2018 r. Ceny i obliczenia z 1 marca.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Coraz słabsze wyniki M.W. Trade

  16 marca 2018
  Wraz ze spadkiem wartości portfela aktywów finansowych maleją przychody i zyski spółki wyspecjalizowanej w finansowaniu podmiotów leczniczych i JST. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że spieniężany majątek trafia na spłatę zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Lutowa emisja Best debiutuje na Catalyst

  16 marca 2018
  Windykator wprowadził do obrotu warte 30 mln zł papiery dłużne serii T2 uplasowane miesiąc temu w ramach publicznej oferty, w której udział wzięło 464 inwestorów.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia Kredyt Inkaso

  02 marca 2018
  Po przeprowadzonych w IV kwartale emisjach obligacji dług netto windykacyjnej grupy wspiął się do rekordowych 445,9 mln zł, tymczasem jej wyniki, mimo ostatniej poprawy, wciąż są niskie względem posiadanych zobowiązań. Kredyt Inkaso zwiększyło więc masę, teraz czas przyspieszyć przełożenie jej na osiągane zyski.
  czytaj więcej
 • Rosną przychody IPF nie poprawiając jednak sytuacji grupy

  02 marca 2018
  International Personal Finance, właściciel firmy pożyczkowej Provident i poręczyciel wyemitowanych na lokalnym rynku obligacji, notuje poprawę przychodów, co niezupełnie przekłada się na zyski. Główne ryzyka dla grupy leżą jednak nie w bieżącej sytuacji finansowej, a w zmieniającym się otoczeniu regulacyjnym i możliwych dalszych wysokich obciążeniach podatkowych.
  czytaj więcej

Emisje