poniedziałek, 25 czerwca 2018

Newsroom

Sześć pomysłów na 6 proc. z obligacji

Emil Szweda, Obligacje.pl | 02 marca 2018
6 proc. rentowności brutto to nieco powyżej średniego oprocentowania oferowanego w publicznych emisjach na podstawie prospektów emisyjnych i osiągnięcie takiego wyniku wymaga podjęcia nieco wyższego ryzyka.

Artykuł opublikowany w "Pulsie Biznesu" 2 marca 2018 r. Ceny i obliczenia z 1 marca.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Zysk netto Krakowskiego BS spadł o 24,3 proc. r/r

  22 czerwca 2018
  Krakowski Bank Spółdzielczy zakończył ubiegły rok z 6,1 mln zł zysku netto, który znalazł się pod istotnym wpływem dokonanych odpisów. Delikatnej poprawie natomiast ponownie uległa sytuacja kapitałowa banku.
  czytaj więcej
 • Postępowanie naprawcze PBS Sanok na razie bez większych efektów

  22 czerwca 2018
  Podkarpacki Bank Spółdzielczy zakończył ubiegły rok ze stratą, a jego pozycja kapitałowa poprawiła się tylko nieznacznie. Na poprawę portfela kredytowego wciąż trzeba czekać. Bank ma za to jedną piątą aktywów w bonach pieniężnych NBP.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia Kredyt Inkaso

  02 marca 2018
  Po przeprowadzonych w IV kwartale emisjach obligacji dług netto windykacyjnej grupy wspiął się do rekordowych 445,9 mln zł, tymczasem jej wyniki, mimo ostatniej poprawy, wciąż są niskie względem posiadanych zobowiązań. Kredyt Inkaso zwiększyło więc masę, teraz czas przyspieszyć przełożenie jej na osiągane zyski.
  czytaj więcej
 • Rosną przychody IPF nie poprawiając jednak sytuacji grupy

  02 marca 2018
  International Personal Finance, właściciel firmy pożyczkowej Provident i poręczyciel wyemitowanych na lokalnym rynku obligacji, notuje poprawę przychodów, co niezupełnie przekłada się na zyski. Główne ryzyka dla grupy leżą jednak nie w bieżącej sytuacji finansowej, a w zmieniającym się otoczeniu regulacyjnym i możliwych dalszych wysokich obciążeniach podatkowych.
  czytaj więcej

Emisje