czwartek, 20 września 2018

Newsroom

Sześć pomysłów na 6 proc. z obligacji

Emil Szweda, Obligacje.pl | 02 marca 2018
6 proc. rentowności brutto to nieco powyżej średniego oprocentowania oferowanego w publicznych emisjach na podstawie prospektów emisyjnych i osiągnięcie takiego wyniku wymaga podjęcia nieco wyższego ryzyka.

Artykuł opublikowany w "Pulsie Biznesu" 2 marca 2018 r. Ceny i obliczenia z 1 marca.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Dalszy spadek zasobów gotówkowych w Vivid Games

  19 września 2018
  W I półroczu saldo gotówki na rachunkach producenta gier spadło o 4,6 mln zł do 3,6 mln zł na koniec czerwca. Po raz pierwszy od ponad roku nie wystarczało to na pokrycie całości krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej
 • Niekorzystny dla MCI zwrot w sprawie JTT Computer

  19 września 2018
  Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił zaskarżony wyrok i zasądził MCI 2,2 mln zł wraz z odsetkami od skarbu państwa. Problem w tym, że spółka już kilka lat temu otrzymała z tego tyłu 46,4 mln zł.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia Kredyt Inkaso

  02 marca 2018
  Po przeprowadzonych w IV kwartale emisjach obligacji dług netto windykacyjnej grupy wspiął się do rekordowych 445,9 mln zł, tymczasem jej wyniki, mimo ostatniej poprawy, wciąż są niskie względem posiadanych zobowiązań. Kredyt Inkaso zwiększyło więc masę, teraz czas przyspieszyć przełożenie jej na osiągane zyski.
  czytaj więcej
 • Rosną przychody IPF nie poprawiając jednak sytuacji grupy

  02 marca 2018
  International Personal Finance, właściciel firmy pożyczkowej Provident i poręczyciel wyemitowanych na lokalnym rynku obligacji, notuje poprawę przychodów, co niezupełnie przekłada się na zyski. Główne ryzyka dla grupy leżą jednak nie w bieżącej sytuacji finansowej, a w zmieniającym się otoczeniu regulacyjnym i możliwych dalszych wysokich obciążeniach podatkowych.
  czytaj więcej

Emisje