poniedziałek, 06 lipca 2020

Newsroom

Vivid Games planuje emisję nowych obligacji

msd | 10 stycznia 2020
Producent gier chce pozyskać do 5 mln zł z emisji refinansującej, którą zamierza przeprowadzić w lutym tego roku.

Spółka na razie nie ujawnia warunków emisji, zamierza o nich poinformować w późniejszym terminie. Jak wynika z komunikatu, publiczna oferta Vivid Games przeprowadzona zostanie na podstawie memorandum informacyjnego, co znaczy, że będzie mogła zostać skierowana do nieograniczonej liczby adresatów.

Wartość emisji ustalono na 5 mln zł. Papiery zostaną zaoferowana także właścicielom wartej 10,5 mln zł serii A, która wygasać będzie w maju tego roku.

W zależności od wielkości emisji, środki z niej pozyskane zostaną przez emitenta przeznaczone na spłatę obligacji serii A oraz finansowanie inwestycji planowanych przez spółkę w roku 2020 – podało Vivid Games.

Na ryzyko związane z brakiem środków na wykup wygasających w maju obligacji serii A o wartości 10,5 mln zł Vivid Games zwraca uwagę już od dłuższego czasu. Dotychczas spółka przekonywała, że zamierza równolegle dążyć do częściowego rolowania długu, jego konwersji na akcje, a także częściowego wykupu w pierwotnym terminie. 

W listopadzie miało odbyć się zgromadzenie obligatariuszy papierów serii A, na którym spółka chciała dyskutować z inwestorami o możliwych opcjach wykupu. Chciała też wtedy uelastycznić warunki emisji w zakresie przedterminowego wykupu. Zgromadzenie jednak się nie odbyło z powodu braku kworum.

Rynek wycenia obligacje VVD0520 na 85 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Vivid Games S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje