poniedziałek, 15 lipca 2024

Newsroom

Zapisy na obligacje Exolu zredukowane o 45 proc.

msd | 11 czerwca 2024
Inwestorzy zgłosili 36,4 mln zł popytu w wartej do 20 mln zł publicznej ofercie papierów dłużnych chemicznej spółki.

W pierwszej od czterech lat emisji obligacji PCC Exol mógł liczyć na udział 1036 inwestorów (średni zapis to 35,2 tys. zł), mimo że zaoferowany przez spółkę kupon był jednym z najniższych, jaki kiedykolwiek proponowano w publicznych ofertach na podstawie prospektu.

Za niezabezpieczone papiery o terminie wykupu po pięciu latach i trzech miesiącach spółka proponowała WIBOR 3M plus 2,7 pkt proc. marży. Poza bankami, mniej w przeszłości za detaliczny dług oferowały więc tylko Orlen i Giełda Papierów Wartościowych. Nawet większy i mniej zadłużony PCC Rokita swoje ostatnie emisje prowadził przy 2,8 pkt proc. marży.

Uplasowane przez PCC Exol papiery powinny trafić do obrotu na Catalyst w lipcu. Także w lipcu wygasał będzie prospekt, na podstawie którego przeprowadzono emisję.

Na początku czerwca chemiczne spółka przedterminowo spłaciła warte 20 mln zł obligacje PCX1124. Na GPW pozostaje więc na razie tylko jedna seria jej długu – stałokuponowa PCX0925 o wartości 25 mln zł, którą wyceniano we wtorek przy 6,5 proc. rentowności.

Więcej wiadomości o PCC Exol S.A.

 • Czerwcowa emisja PCC Exol już na Catalyst

  02 lipca 2024
  Papiery zadebiutowały w poniedziałek, a pierwsze transakcje zawierano po 100,8 proc. Przeszkodą dla płynności może być niecodziennie niska marża, ale ceny może wspierać wygasający wkrótce prospekt.
  czytaj więcej
 • PCC Exol zaoferuje detaliczne obligacje po czteroletniej przerwie

  22 maja 2024
  W miejsce przedterminowo spłacanych obligacji PCX1124 chemiczna spółka wyemituje ponad pięcioletnie niezabezpieczone papiery dłużne przy jednej z najniższych marż, jaką kiedykolwiek proponowano inwestorom indywidualnym.
  czytaj więcej
 • PCC Exol coraz mocniej zlewarowany

  16 maja 2024
  W wyniku równoczesnego mocnego spadku wyników i wzrostu wykorzystania zobowiązań odsetkowych dług netto chemicznej grupy zbliżył się do trzykrotności jej EBITDA.
  czytaj więcej
 • PCC Exol mocniej zlewarowany

  21 marca 2024
  Wobec słabszych wyników, dług netto młodszego brata Rokity na nowo stanowił ponad dwukrotność rocznego zysku EBITDA. Mimo tego, PCC Exol w najbliższym czasie może być zainteresowany przeprowadzeniem emisji obligacji.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje