środa, 18 lipca 2018

Newsroom

Best kupi duży pakiet wierzytelności we Włoszech

msd | 09 sierpnia 2017
Włoska spółka zależna windykatora została wybrana jako nabywca portfela niezabezpieczonych wierzytelności o wartości nominalnej 146 mln euro.

Best nie informuje jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za nabywany pakiet, można natomiast przypuszczać, że tak duża transakcja wyczerpuje większą część budżetu przewidzianego na ten rok dla rynku włoskiego (20 mln euro).

Nie dalej jak trzy tygodnie temu przedstawiciele Bestu przekonywali, że inwestycje na zagranicznych rynkach spółka będzie finansować emisjami obligacji w euro. Dotychczas windykator wypuścił jedną taką serię obligacji.

Jednocześnie, także zgodnie z zapowiedziami, Best nie porzuca planów finansowania w Polsce środkami pochodzącymi z publicznych ofert papierów dłużnych. W ubiegły piątek spółka przyjęła program o wartości 350 mln zł. Na kolejne oferty publiczne przyjdzie jednak jeszcze poczekać, bo najpierw konieczne jest przygotowanie prospektu i jego zatwierdzenie przez KNF.

W obrocie na Catalyst znajduje się 15 serii obligacji Best z terminami spłaty od kwietnia 2018 r. do czerwca 2022 r. Najdłuższe papiery wyceniane są z 5,26 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o Best S.A.

 • Best zainwestował 57,2 mln zł w II kwartale

  16 lipca 2018
  Nakłady na wierzytelności były o 19 proc. niższe niż przed rokiem, ale i tak można mówić o postępie, bo w I kwartale tego roku Best nie inwestował w ogóle. Tymczasem wpłaty od dłużników rosną, choć raczej powoli.
  czytaj więcej
 • Więcej gotówki w kasie Bestu; gotowy konsolidować rynek

  11 maja 2018
  Wstrzymanie nowych zakupów wystarczyło, by wskaźniki zadłużenia Bestu nieco spadły w I kwartale. Sytuacja grupy pozwala myśleć o inwestycjach z pominięciem rynku obligacji.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (04.05)

  07 maja 2018
  Indeks Rynku Obligacji nie potwierdza obiegowej opinii dotyczącej „wirusa GetBack”, czyli przeceny całego rynku obligacji w związku z problemami GetBack. Rzeczywiście, spadły ceny obligacji kilku spółek, w tym tych, w które inwestują inwestorzy indywidualni, ale mimo to Indeks znajduje się na poziomach raczej świadczących o sile rynku.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Oznaki poprawy

  04 maja 2018
  Warunki rozpoczynającej się w poniedziałek emisji Orlenu są na tyle dobre, że doprowadziły do przeceny starszych, notowanych na Catalyst serii i sukces tej oferty wydaje się z góry przesądzony.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje