poniedziałek, 25 czerwca 2018

Newsroom

Best ma program prywatnych emisji obligacji - akutalizacja

ems | 05 października 2017
250 mln zł w trzy lata – tyle może pozyskać windykator z prywatnych emisji obligacji przeprowadzonych na podstawie uchwalonego właśnie programu.

Informację uzupełniono o wypowiedź przedstawiciela spółki.

Program dopuszcza emisje w złotych i w EUR. Obligacje będą oferowane inwestorom instytucjonalnym w trybie oferty prywatnej – zastrzeżono w komunikacie. Emisja lub emisje mają trafiać do notowań na Catalyst.

Od 28 sierpnia Best czeka na zatwierdzenie złożonego w KNF prospektu emisyjnego, który dawałby spółce prawo do przeprowadzenia emisji obligacji wartych do 500 mln zł.

- Te programy będą funkcjonowały obok siebie. Plany mamy bardzo ambitne i chcemy dywersyfikować źródła finansowania. Czekamy na zatwierdzenie prospektu i chcielibyśmy w listopadzie przystąpić do realizacji programów - i publicznego, i prywatnego. W IV kwartale pojawi się sporo transakcji na rynku (wierzytelności - red.) i chcemy być do nich dobrze przygotowani - powiedział Marek Kucner, wiceprezes Best w rozmowie telefonicznej z Obligacje.pl.

W obrocie na Catalyst znajduje się 16 serii obligacji Bestu. Najdłuższe papiery, wygasające w 2021 i 2022 r., wyceniane są z 5,2-5,6 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Best S.A.

 • Więcej gotówki w kasie Bestu; gotowy konsolidować rynek

  11 maja 2018
  Wstrzymanie nowych zakupów wystarczyło, by wskaźniki zadłużenia Bestu nieco spadły w I kwartale. Sytuacja grupy pozwala myśleć o inwestycjach z pominięciem rynku obligacji.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (04.05)

  07 maja 2018
  Indeks Rynku Obligacji nie potwierdza obiegowej opinii dotyczącej „wirusa GetBack”, czyli przeceny całego rynku obligacji w związku z problemami GetBack. Rzeczywiście, spadły ceny obligacji kilku spółek, w tym tych, w które inwestują inwestorzy indywidualni, ale mimo to Indeks znajduje się na poziomach raczej świadczących o sile rynku.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Oznaki poprawy

  04 maja 2018
  Warunki rozpoczynającej się w poniedziałek emisji Orlenu są na tyle dobre, że doprowadziły do przeceny starszych, notowanych na Catalyst serii i sukces tej oferty wydaje się z góry przesądzony.
  czytaj więcej
 • Best nie kupił żadnych wierzytelności w I kwartale

  13 kwietnia 2018
  Przy zerowych nakładach na nowe portfele windykacyjna spółka zwiększyła natomiast spłaty, o 22 proc. r/r do 62 mln zł. Wpływy od dłużników były jednak niemal takie same jak w IV kwartale 2017 r.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje