wtorek, 18 września 2018

Newsroom

Best ma program prywatnych emisji obligacji - akutalizacja

ems | 05 października 2017
250 mln zł w trzy lata – tyle może pozyskać windykator z prywatnych emisji obligacji przeprowadzonych na podstawie uchwalonego właśnie programu.

Informację uzupełniono o wypowiedź przedstawiciela spółki.

Program dopuszcza emisje w złotych i w EUR. Obligacje będą oferowane inwestorom instytucjonalnym w trybie oferty prywatnej – zastrzeżono w komunikacie. Emisja lub emisje mają trafiać do notowań na Catalyst.

Od 28 sierpnia Best czeka na zatwierdzenie złożonego w KNF prospektu emisyjnego, który dawałby spółce prawo do przeprowadzenia emisji obligacji wartych do 500 mln zł.

- Te programy będą funkcjonowały obok siebie. Plany mamy bardzo ambitne i chcemy dywersyfikować źródła finansowania. Czekamy na zatwierdzenie prospektu i chcielibyśmy w listopadzie przystąpić do realizacji programów - i publicznego, i prywatnego. W IV kwartale pojawi się sporo transakcji na rynku (wierzytelności - red.) i chcemy być do nich dobrze przygotowani - powiedział Marek Kucner, wiceprezes Best w rozmowie telefonicznej z Obligacje.pl.

W obrocie na Catalyst znajduje się 16 serii obligacji Bestu. Najdłuższe papiery, wygasające w 2021 i 2022 r., wyceniane są z 5,2-5,6 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Best S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje