niedziela, 22 października 2017

Newsroom

Best ma program prywatnych emisji obligacji - akutalizacja

ems | 05 października 2017
250 mln zł w trzy lata – tyle może pozyskać windykator z prywatnych emisji obligacji przeprowadzonych na podstawie uchwalonego właśnie programu.

Informację uzupełniono o wypowiedź przedstawiciela spółki.

Program dopuszcza emisje w złotych i w EUR. Obligacje będą oferowane inwestorom instytucjonalnym w trybie oferty prywatnej – zastrzeżono w komunikacie. Emisja lub emisje mają trafiać do notowań na Catalyst.

Od 28 sierpnia Best czeka na zatwierdzenie złożonego w KNF prospektu emisyjnego, który dawałby spółce prawo do przeprowadzenia emisji obligacji wartych do 500 mln zł.

- Te programy będą funkcjonowały obok siebie. Plany mamy bardzo ambitne i chcemy dywersyfikować źródła finansowania. Czekamy na zatwierdzenie prospektu i chcielibyśmy w listopadzie przystąpić do realizacji programów - i publicznego, i prywatnego. W IV kwartale pojawi się sporo transakcji na rynku (wierzytelności - red.) i chcemy być do nich dobrze przygotowani - powiedział Marek Kucner, wiceprezes Best w rozmowie telefonicznej z Obligacje.pl.

W obrocie na Catalyst znajduje się 16 serii obligacji Bestu. Najdłuższe papiery, wygasające w 2021 i 2022 r., wyceniane są z 5,2-5,6 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Best S.A.

 • Best zwiększył spłaty o połowę w III kw.

  12 października 2017
  W minionym kwartale windykator otrzymał 77,9 mln zł spłat, z czego 67,2 mln zł to wpływy należne grupie Best. Były one o 48 proc. wyższe niż przed rokiem.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (06.10)

  09 października 2017
  Ostatnie trzy tygodnie to duża zmiana w cenach obligacji notowanych na rynku Catalyst. Po wielu tygodniach systematycznego wzrostu, tym razem miała miejsce korekta, podczas której spadły ceny obligacji wielu interesujących emitentów.
  czytaj więcej
 • Best wygrał przetarg we Włoszech

  02 października 2017
  Best Capital Italy, włoska spółka zależna windykatora, została wybrana jako nabywca portfela niezabezpieczonych wierzytelności o nominale 134 mln EUR.
  czytaj więcej
 • Analiza Bestu

  19 września 2017
  Obecny poziom zadłużenia, chociaż wykazuje tendencję rosnącą, nie powinien na razie wywoływać przesadnego zaniepokojenia obligatariuszy.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje