środa, 19 września 2018

Newsroom

Best rezygnuje z publicznych emisji obligacji

msd | 13 września 2018
Windykator zrezygnował z przeprowadzenia kolejnych publicznych ofert w ramach wartego 350 mln zł programu, dla którego KNF zatwierdziła prospekt 25 października 2017 r.

W ramach obowiązującego dotychczas programu Best uplasował dwie emisje, z których pozyskał w sumie 85,8 mln zł. Ostatnią ofertę windykator zamknął w lutym proponując wówczas inwestorom WIBOR 3M plus 3,5 pkt proc. marży.

Samo odwołanie dalszych ofert ma raczej wymiar symboliczny, ponieważ pod koniec października, po upływie 12 miesięcy od zatwierdzenia, prospekt i tak utraciłby ważność.

Dla Bestu był to trzeci program publicznych emisji obligacji. Wcześniej, w latach 2014-2017, windykator zrealizował dwa programy, ale na podstawie trzech prospektów.

Na Catalyst notowanych jest 16 serii obligacji Bestu, w większości pochodzących właśnie z publicznych ofert. Wygasające w październiku papiery BST1018 o wartości 50 mln zł wyceniano w ostatniej transakcji na 99,9 proc. nominału. Najdłuższe serie, zapadające w latach 2021-2022, notowane są z kilkuprocentowym dyskontem, co – zależnie od serii – przekłada się na 7-8,9 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Best S.A.

 • Wyraźny spadek zysków Bestu w II kwartale

  11 września 2018
  Pomimo wzrostu spłat przychody windykacyjnej grupy nie zmieniły się, a jej zysk netto spadł o 41,6 proc. r/r do 14 mln zł w II kwartale. Dług netto po raz pierwszy przekroczył 700 mln zł. I choć względem kapitałów własnych prawie się nie zmienił, to Best może mieć problem z innym wskaźnikiem zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Best zainwestował 57,2 mln zł w II kwartale

  16 lipca 2018
  Nakłady na wierzytelności były o 19 proc. niższe niż przed rokiem, ale i tak można mówić o postępie, bo w I kwartale tego roku Best nie inwestował w ogóle. Tymczasem wpłaty od dłużników rosną, choć raczej powoli.
  czytaj więcej
 • Więcej gotówki w kasie Bestu; gotowy konsolidować rynek

  11 maja 2018
  Wstrzymanie nowych zakupów wystarczyło, by wskaźniki zadłużenia Bestu nieco spadły w I kwartale. Sytuacja grupy pozwala myśleć o inwestycjach z pominięciem rynku obligacji.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (04.05)

  07 maja 2018
  Indeks Rynku Obligacji nie potwierdza obiegowej opinii dotyczącej „wirusa GetBack”, czyli przeceny całego rynku obligacji w związku z problemami GetBack. Rzeczywiście, spadły ceny obligacji kilku spółek, w tym tych, w które inwestują inwestorzy indywidualni, ale mimo to Indeks znajduje się na poziomach raczej świadczących o sile rynku.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje