czwartek, 17 sierpnia 2017

Newsroom

Best wydłuża okres spłaty w nowej emisji publicznej

msd | 18 maja 2017
W najnowszej ofercie windykator zaoferuje, dobrze znane z trzech wcześniejszych emisji publicznych, WIBOR 3M plus 3,3 pkt proc. marży za niezabezpieczony dług. Wydłuży się natomiast okres spłaty z 4,5 do 5 lat.

Będzie to pierwsza emisja Bestu, w której spółka zaoferuje inwestorom detalicznym pięcioletni tenor, dotychczas zarezerwowany wyłącznie dla inwestorów instytucjonalnych. Do poprawy warunków finansowania windykatora zachęcić mogły wyniki marcowej oferty publicznej, gdy – rekordową wówczas – kwotę 60 mln zł zebrano pierwszego dnia.

Nowa emisja też będzie warta 60 mln zł, a jej uplasowanie pozwoli zamknąć cały program o wartości 200 mln zł. Dotychczas Best uplasował w jego ramach trzy emisje, za każdym razem płacąc 3,3 pkt proc. marży przy 4,5-letnim okresie spłaty.

Terminy przyjmowania zapisów na nowe obligacje serii R4 jeszcze nie zostały podane. Poprzednim razem ogłoszenie zamiaru przeprowadzenia oferty i uruchomienie zapisów dzieliły trzy dni.

Podobnie jak w marcu, Best postanowił rozszerzyć podstawową sieć dystrybucji. Do pełniącego rolę oferującego DM PKO BP dołączą także biura maklerskie Alior Banku i Banku Handlowego.

Na Catalyst znajduje się 14 serii obligacji Bestu z terminami spłaty od kwietnia 2018 r. do września 2021 r. Trzy ostatnie oferty publiczne wyceniane są z 4,88-5,03 proc. rentowności brutto (3,16-3,26 pkt proc. realnej marży).

Niedawno Best informował też o zamiarze uplasowania prywatnej emisji obligacji do 10 mln euro. 

Więcej na temat sytuacji finansowej Bestu pisaliśmy w czwartkowym omówieniu wyników.

Więcej wiadomości o Best S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Topnieje majątek Admiral Boats

  17 sierpnia 2017
  Kurczące się aktywa spółki zmniejszają szanse wierzycieli na wysokie zaspokojenie w postępowaniu upadłościowym. Nowy dzierżawca segmentu produkcji łodzi osiąga już pierwsze przychody, lecz Admiral Boats nie czerpie z tego korzyści, bo spółka zgodziła się na stałą, stosunkowo niewielką, opłatę dzierżawną.
  czytaj więcej
 • GetBack łączy obligacje

  17 sierpnia 2017
  Chodzi o wyemitowane w ramach ofert publicznych serie PP1 i PP2, warte odpowiednio 60 mln zł i 79,3 mln zł.
  czytaj więcej
 • OT Logistics poprawia wyniki dzięki akwizycjom

  18 maja 2017
  Poprawę przychodów i zysków w I kwartale grupa świadcząca usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne zawdzięcza nowym spółkom, które objęto konsolidacją. Akwizycje wiążą się jednak ze wzrostem zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Niższe zadłużenie grupy Robyg

  18 maja 2017
  Dług netto spadł na koniec marca o ponad 68 mln zł, mimo że w tym samym czasie saldo gotówki obniżyło się o 51,7 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje