niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

Columbus Energy zapowiada kolejną emisję obligacji

msd | 11 lipca 2017
Spółka oferująca instalacje fotowoltaiczne w formie abonamentu chce pozyskać od 1 do 3 mln zł z niepublicznej oferty papierów dłużnych serii C.

Warunki nowej emisji nie zostały upublicznione. W ramach marcowej oferty publicznej CE oferował stałe 9,2 proc. w skali roku przy dwuletnim okresie spłaty. Papiery zabezpieczono wówczas zastawem na wierzytelnościach wynikających z 15-letnich umów abonamentowych (spółka dostarcza kompletną instalację fotowoltaiczą z montażem w ramach abonamentu) oraz oświadczeniem o poddaniu się dobrowolnej egzekucji.

Z marcowej oferty publicznej do 5 mln zł spółka pozyskała 4,3 mln zł. W ofercie udział wzięło wówczas 172 inwestorów (25,2 tys. zł średniego zapisu).

Nowe obligacje mają trafić do obrotu na Catalyst, podobnie jak poprzednia emisja.

W lutym tego roku CE pozyskał też 1,1 mln zł z emisji niepublicznej, która – według przedstawicieli spółki – była pilotażem przed późniejszą ofertą publiczną.

Więcej wiadomości o Columbus Energy S.A.

 • Columbus Energy z niższymi zyskami i wyższym zadłużeniem

  13 listopada 2017
  Na skutek mniejszej liczby zamontowanych instalacji fotowoltaicznych skonsolidowane przychody spółki spadły z 9 mln zł w II kwartale do 7 mln zł w III kwartale. Rośnie natomiast jej zadłużenie, którego horyzont spłaty jest znacznie krótszy niż kontraktowanych 15-letnimi umowami przepływów pieniężnych.
  czytaj więcej
 • Columbus Energy odwołuje prognozy

  26 października 2017
  Spółka oferująca instalacje fotowoltaiczne w 15-letnim abonamencie zapowiadała na ten rok 90 mln zł przychodów, 17 mln zł zysku EBITDA i 13 mln zł zysku netto. Do 2020 r. zysk netto miał wzrosnąć do 70 mln zł.
  czytaj więcej
 • Columbus Energy pozyskał 4,5 mln zł

  05 października 2017
  Cała publiczna memorandowa oferta obligacji spółki oferującej instalacje fotowoltaiczne w 15-letniej umowie abonamentowej warta była do 5 mln zł.
  czytaj więcej
 • Columbus Energy wraca z publiczną ofertą obligacji

  19 września 2017
  Spółka oferująca instalacje fotowoltaiczne w 15-letniej umowie abonamentowej chce pozyskać do 5 mln zł z publicznej memorandowej emisji dwuletnich papierów dłużnych oprocentowanych na stałe 8,4 proc. w skali roku.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje