poniedziałek, 14 października 2019

Newsroom

Echo Investment dostało 65 mln euro kredytu

msd | 04 lipca 2019
Spółka zależna dewelopera zawarła z Bankiem Pekao umowy o kredyt budowlany i inwestycyjny na 65 mln euro, a także kredyt VAT na 18 mln zł.

Udzielone deweloperowi kredyt trafi na sfinansowanie realizacji dwóch budynków biurowych z katowickim kompleksie biurowym Face2Face Business Campus. 

- Szybka komercjalizacja pierwszego biurowca i duże zainteresowanie najemców wynajmem w drugim budynku potwierdzają potencjał biznesowy Katowic, a także dobrą markę Echo Investment oraz świetną lokalizację i jakość projektu. Cieszymy się, że również Bank Pekao wierzy w jego sukces i poprzez swój udział finansowy wspiera nas w tworzeniu nowego fragmentu miasta oraz budowaniu doskonałej przestrzeni do współpracy i podejmowania codziennych zawodowych wyzwań (…)– powiedział Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echo Investment, cytowany w komunikacie prasowym.

Do pierwszego budynku Face2Face, który niedługo osiągnie docelową wysokość, najemcy mają się wprowadzić w IV kwartale tego roku. Drugi budynek w ramach tego projektu ma być gotowy rok później.

To kolejny w ostatnich miesiącach kredyt dla Echa z Banku Pekao. W kwietniu deweloper otrzymał 87,4 mln euro (plus 17 mln zł kredytu VAT) na sfinansowanie dwóch projektów wchodzących w skład kompleksu Browary Warszawskie. 

W minioną środę Echo Investment informowało o otrzymaniu 33,1 mln euro netto w ramach płatności drugiej transzy za sprzedany niedawno budynek Biura Przy Bramie, wchodzący w skład kompleksu Browarów Warszawskich. Wartość całej transakcji to 73,1 mln euro netto z możliwością zwiększenia do 76,1 mln euro netto.

Na Catalyst notowanych jest 10 serii obligacji Echa. Najdłuższe z nich, wygasające w latach 2022-2023, notowane są z rentownościami wynoszącymi od 4,6 do 5,1 proc. brutto.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje