niedziela, 16 grudnia 2018

Newsroom

Echo Investment sprzedało kolejny projekt

msd | 02 stycznia 2018
Jeszcze przed Nowym Rokiem deweloper zdążył zamknąć sprzedaż oddanego w 2016 r. wrocławskiego biurowca Nobilis Business House. Jego cenę ustalono na 44 mln EUR.

Na razie do Echa trafiło 36 mln EUR, zaś pozostała płatność powinna zostać zrealizowana w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Nabywcą projektu został Catalyst Capital, europejska firma inwestycyjna i zarządzająca funduszami nieruchomości.

Sprzedaż wrocławskiego biurowca to jedna z dwóch zamkniętych przez Echo transakcji w ostatnich dniach 2017 r. Deweloper sprzedał także projekt O3 Business Campus II za 49,2 mln EUR, z czego większość ustalonej ceny już do niego trafiła. Obie transakcje mogą znacznie poprawić pozycję gotówkową Echa, jak i jego pozycję negocjacyjną z inwestorami instytucjonalnymi przed kolejną, zaplanowaną na I kwartał, emisją obligacji na około 160 mln zł.  

Od marca do czerwca spółka musi wykupić cztery serie papierów dłużnych, wartych łącznie 402,9 mln zł, z czego największe wykupy przypadają na kwiecień (dwie serie na 50 mln zł i 197,9 mln zł). Deweloper rozpoczął refinansowanie jeszcze na przełomie listopada i grudnia pozyskując 150 mln zł od inwestorów instytucjonalnych. Oprócz zaplanowanej kolejnej emisji dla instytucji, Echo zapowiada także kolejny program emisji publicznych.

W obrocie na GPW znajduje się 11 serii obligacji Echa, w tym trzy pochodzące z zamkniętego niedawno programu publicznych emisji o łącznej wartości 300 mln zł. Na koniec 2017 r. (2 stycznia nie ma sesji) rynek wyceniał je z 4,48-4,59 proc. rentowności brutto przy terminach spłaty przypadających w lipcu 2021 i październiku 2022 r.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje