czwartek, 18 lipca 2019

Newsroom

EuCO szuka pieniędzy na wykup obligacji

msd | 17 kwietnia 2019
Europejskie Centrum Odszkodowań rozpoczęło przegląd opcji strategicznych, którego głównym celem jest pozyskanie środków na spłatę wygasających za rok obligacji na 50 mln zł.

Popularne ostatnimi czasy sformułowanie „przegląd opcji strategicznych” dotarło i na rynek obligacji. EuCO deklaruje, że rozważając różne scenariusze zamierza brać pod uwagę między innymi interes obligatariuszy oraz wierzycieli spółki. W gruncie rzeczy, spółce chodzi o znalezienie sposobu na wykup wartych 50 mln zł papierów dłużnych, które wygasają w kwietniu przyszłego roku.

Przegląd opcji strategicznych ma przede wszystkim na celu wybór najkorzystniejszego sposobu pozyskania finansowania niezbędnego do spłaty istniejącego długu obligacyjnego emitenta, a także realizację długoterminowego celu grupy, jakim jest maksymalizacja jej wartości – poinformowało EuCO.

Spółka zastrzega jednocześnie, że na razie nie podjęła jeszcze żadnych decyzji i będzie rozważać różne możliwości, w tym pozyskanie inwestora strategicznego dla swojej rumuńskiej spółki zależnej. EuCO zamierza też analizować „możliwości i warunki pozyskania finansowania dłużnego przez emitenta bądź spółki z grupy kapitałowej emitenta”.

Obligacje wygasające w kwietniu 2020 r. zaczęły być wyceniane poniżej nominału jeszcze rok temu, a w listopadzie 2018 r. ich przecena przyspieszyła. Aktualnie papiery EUC0420 wyceniane są na 90 proc. nominału, co oznacza 17 proc. rentowności brutto do wykupu.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kwietniowa emisja Vantage Development trafiła na Catalyst

  17 lipca 2019
  Wrocławski deweloper wprowadził do giełdowego obrotu objęte przez 74 inwestorów 3,5-letnie niezabezpieczone papiery o wartości 45,37 mln zł.
  czytaj więcej
 • Catalyst niknie w oczach

  17 lipca 2019
  Od czterech lat systematycznie spada liczba spółek notowanych na Catalyst. Rynek wtórny daje coraz mniej możliwości dywersyfikacji obligacyjnego portfela, a o poprawę będzie trudno, ponieważ obligacje korporacyjne to coraz częściej domena inwestorów typu private debt.
  czytaj więcej
 • Inpro chce wypłacić 10 mln zł dywidendy

  16 kwietnia 2019
  Zarząd trójmiejskiego dewelopera zaproponuje walnemu zgromadzeniu wypłatę 10,01 mln zł dywidendy z ubiegłorocznego zysku, co jest wartością znacznie niższą od limitu określonego obligacyjnymi kowenantami.
  czytaj więcej
 • MCI Capital obniżył zadłużenie

  16 kwietnia 2019
  Po grudniowej spłacie obligacji na 66 mln zł inwestycyjny wehikuł obniżył dług netto do niespełna 12 proc. aktywów, co było najniższym poziomem od pięciu lat.
  czytaj więcej

Emisje