poniedziałek, 20 maja 2019

Newsroom

EuCO szuka pieniędzy na wykup obligacji

msd | 17 kwietnia 2019
Europejskie Centrum Odszkodowań rozpoczęło przegląd opcji strategicznych, którego głównym celem jest pozyskanie środków na spłatę wygasających za rok obligacji na 50 mln zł.

Popularne ostatnimi czasy sformułowanie „przegląd opcji strategicznych” dotarło i na rynek obligacji. EuCO deklaruje, że rozważając różne scenariusze zamierza brać pod uwagę między innymi interes obligatariuszy oraz wierzycieli spółki. W gruncie rzeczy, spółce chodzi o znalezienie sposobu na wykup wartych 50 mln zł papierów dłużnych, które wygasają w kwietniu przyszłego roku.

Przegląd opcji strategicznych ma przede wszystkim na celu wybór najkorzystniejszego sposobu pozyskania finansowania niezbędnego do spłaty istniejącego długu obligacyjnego emitenta, a także realizację długoterminowego celu grupy, jakim jest maksymalizacja jej wartości – poinformowało EuCO.

Spółka zastrzega jednocześnie, że na razie nie podjęła jeszcze żadnych decyzji i będzie rozważać różne możliwości, w tym pozyskanie inwestora strategicznego dla swojej rumuńskiej spółki zależnej. EuCO zamierza też analizować „możliwości i warunki pozyskania finansowania dłużnego przez emitenta bądź spółki z grupy kapitałowej emitenta”.

Obligacje wygasające w kwietniu 2020 r. zaczęły być wyceniane poniżej nominału jeszcze rok temu, a w listopadzie 2018 r. ich przecena przyspieszyła. Aktualnie papiery EUC0420 wyceniane są na 90 proc. nominału, co oznacza 17 proc. rentowności brutto do wykupu.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Famur może wypłacić prawie 207 mln zł dywidendy

  20 maja 2019
  Zarząd producenta maszyn dla przemysłu wydobywczego zarekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę 206,9 mln zł z zysku za 2018 r. i lata ubiegłe.
  czytaj więcej
 • BVT miało stratę w I kwartale

  20 maja 2019
  Pomimo niższych przychodów, windykacyjna spółka poprawiła wynik operacyjny w I kwartale. Wciąż był jednak niższy od kosztów obsługi zadłużenia. Kapitały własne BVT spadły poniżej 2 mln zł przy sumie bilansowej sięgającej prawie 51 mln zł.
  czytaj więcej
 • Inpro chce wypłacić 10 mln zł dywidendy

  16 kwietnia 2019
  Zarząd trójmiejskiego dewelopera zaproponuje walnemu zgromadzeniu wypłatę 10,01 mln zł dywidendy z ubiegłorocznego zysku, co jest wartością znacznie niższą od limitu określonego obligacyjnymi kowenantami.
  czytaj więcej
 • MCI Capital obniżył zadłużenie

  16 kwietnia 2019
  Po grudniowej spłacie obligacji na 66 mln zł inwestycyjny wehikuł obniżył dług netto do niespełna 12 proc. aktywów, co było najniższym poziomem od pięciu lat.
  czytaj więcej

Emisje