wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

EuCO szuka pieniędzy na wykup obligacji

msd | 17 kwietnia 2019
Europejskie Centrum Odszkodowań rozpoczęło przegląd opcji strategicznych, którego głównym celem jest pozyskanie środków na spłatę wygasających za rok obligacji na 50 mln zł.

Popularne ostatnimi czasy sformułowanie „przegląd opcji strategicznych” dotarło i na rynek obligacji. EuCO deklaruje, że rozważając różne scenariusze zamierza brać pod uwagę między innymi interes obligatariuszy oraz wierzycieli spółki. W gruncie rzeczy, spółce chodzi o znalezienie sposobu na wykup wartych 50 mln zł papierów dłużnych, które wygasają w kwietniu przyszłego roku.

Przegląd opcji strategicznych ma przede wszystkim na celu wybór najkorzystniejszego sposobu pozyskania finansowania niezbędnego do spłaty istniejącego długu obligacyjnego emitenta, a także realizację długoterminowego celu grupy, jakim jest maksymalizacja jej wartości – poinformowało EuCO.

Spółka zastrzega jednocześnie, że na razie nie podjęła jeszcze żadnych decyzji i będzie rozważać różne możliwości, w tym pozyskanie inwestora strategicznego dla swojej rumuńskiej spółki zależnej. EuCO zamierza też analizować „możliwości i warunki pozyskania finansowania dłużnego przez emitenta bądź spółki z grupy kapitałowej emitenta”.

Obligacje wygasające w kwietniu 2020 r. zaczęły być wyceniane poniżej nominału jeszcze rok temu, a w listopadzie 2018 r. ich przecena przyspieszyła. Aktualnie papiery EUC0420 wyceniane są na 90 proc. nominału, co oznacza 17 proc. rentowności brutto do wykupu.

 • Sprawozdanie EuCO nie powiedziało obligatariuszom nic nowego

  27 listopada 2019
  Jeśli za miarę postępu prac nad zrefinansowaniem wygasających za 4,5 miesiąca obligacji przyjąć treść komentarza do wyników finansowych, należałoby uznać, że w ostatnich miesiącach EuCo nie poczyniło żadnego postępu.
  czytaj więcej
 • EuCO uzależnione od refinansowania obligacji

  03 września 2019
  Przychody i zyski odszkodowawczej grupy wciąż wyraźnie spadają, gotówka generowana z działalności operacyjnej nie ma trwałego charakteru, a termin wykupu wartych 50 mln zł obligacji coraz bliżej. Rynek wycenia je na 70 proc. nominału, a zarząd szuka refinansowania.
  czytaj więcej
 • Akcjonariusze EuCO pytają o wykup obligacji

  18 czerwca 2019
  Podczas ostatniego ZWZ Europejskiego Centrum Odszkodowań przynajmniej jeden z uczestników pytał spółkę o spłatę wygasających w kwietniu przyszłego roku obligacji o wartości 50 mln zł.
  czytaj więcej
 • EuCO wciąż niedaleko od obligacyjnego kowenantu

  28 maja 2019
  Wyniki odszkodowawczej grupy pogorszyły się, a przy zerowych przepływach operacyjnych trudno było o wyraźne zmniejszenie zadłużenia. Kwestii wysokiej relacji długu netto do kapitałów własnych wciąż więc jednoznacznie nie rozwiązano.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje