piątek, 20 października 2017

Newsroom

Eurocent myśli o rolowaniu i ratalnej spłacie wymagalnych obligacji

msd | 14 czerwca 2017
Firma pożyczkowa zaangażowała kancelarię prawną, która ma jej pomóc – jak podaje spółka – w przeprowadzeniu wykupu papierów dłużnych serii E, których termin spłaty upłynął w zeszłym tygodniu.

Na mocy udzielonego pełnomocnictwa sprawami przeterminowanego długu i negocjacjami z obligatariuszami w zastępstwie za spółkę zajmować się ma teraz jedna z krakowskich kancelarii prawnych, o czym dowiedzieliśmy się od jednego z inwestorów, a co potwierdził także Eurocent.

- Nawiązaliśmy współpracę z kancelarią prawną, aby uwiarygodnić nasze plany wykupu obligacji serii E, których termin spłaty minął. Chcielibyśmy zaplanować sposób wykupu wspólnie w porozumieniu z obligatariuszami. W grę wchodzić może częściowe rolowanie oraz wykup w transzach – poinformowała nas spółka w oficjalnym komunikacie podpisanym przez zarząd.

Sama kancelaria poinformowała przynajmniej jednego z obligatariuszy, z którym się kontaktowaliśmy, że została poproszona o „przygotowanie koncepcji procesu restrukturyzacji spółki”. Skutkiem tego mają być „intensywne prace nad zebraniem podstawowych informacji o sytuacji spółki oraz nad jej ustabilizowaniem”.

W nieautoryzowanej rozmowie z osobą odpowiedzialną za relacje inwestorskie w Eurocencie usłyszeliśmy, że użyte przez kancelarię określenie „restrukturyzacja” odnosi się do rozwiązania problemów z wykupem obligacji, nie zaś do postępowania restrukturyzacyjnego w rozumieniu prawa (np. postępowanie układowe czy sanacyjne). Gdy poprosiliśmy zarząd spółki o zabranie oficjalnego stanowiska w tej sprawie, nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytanie.

Warte 1,8 mln zł obligacje serii E wygasały 8 czerwca i w tym dniu spółka przekazała do KDPW tylko środki na wypłatę kuponu za ostatni okres odsetkowy.

Na Catalyst pozostaje jeszcze jedna seria papierów firmy pożyczkowej. Warte 2,3 mln zł obligacje z terminem spłaty we wrześniu 2018 r. wyceniane były we wtorek na 51 proc. nominału, dając nadzieję na prawie 71 proc. rentowności brutto. Aktualnie rynek kwotuje dług Eurocentu na 25,1/61 proc. (bid/ask). 

Więcej wiadomości o Eurocent S.A.

 • Eurocent wypłacił kolejną ratę

  13 października 2017
  Firma pożyczkowa nie ustaje w częściowych spłatach obligacji serii E, których termin spłaty minął 8 czerwca. Spółka przekazała obligatariuszom kolejne 3 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Eurocent spłacił kolejne 3 proc. nominału

  06 października 2017
  W cztery miesiące po terminie spłaty wartych 1,8 mln zł obligacji serii E firma pożyczkowa wykupiła na razie 35 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej
 • Eurocent z nadzorcą sądowym

  29 września 2017
  Krakowski sąd zabezpieczył majątek spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Ma on wydać opinię w sprawie postępowania upadłościowego i przyspieszonego postępowania układowego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje