czwartek, 17 sierpnia 2017

Newsroom

Ghelamco refinansuje obligacyjne zadłużenie

msd | 29 grudnia 2016
W ramach plasowania nowej emisji deweloper skupił od obligatariuszy starsze papiery o wartości nominalnej 106,9 mln zł.

Spółka nabyła w celu umorzenia obligacje sześciu serii wygasających od listopada 2017 r. do maja 2019 r. Nominalna wartość skupionego długo to 106,9 mln zł, z czego 70 mln zł przypada na serię GHE0118, a 20,1 mln zł na serię GHE0519. Obie emisje zostały zrefinansowane przez Allianz OFE – wynika z dostępnych dla użytkowników Obligacje.pl danych o portfelach funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

Realizacja transakcji nabycia obligacji przez emitenta w celu ich umorzenia jest związana z emisją przez emitenta obligacji serii PF w ramach V programu emisji obligacji – podano w komunikacie Ghelamco.

Nowa, kierowana do instytucji, publiczna emisja obligacji Ghelamco warta jest do 230 mln zł. Jej wyniki nie są na razie znane. Czas na zgłaszanie popytu przez inwestorów minął w czwartek 22 grudnia – wynika z niedawnego komunikatu, który znajdował się na stronie dewelopera.

W nowej emisji Ghelamco zapłaci instytucjom WIBOR plus 4,3 pkt. proc. marży za pięcioletnie papiery. Papiery plasowane w tym roku wśród inwestorów detalicznych miały czteroletni tenor przy o 0,3 pkt. proc. niższej marży.

Na Catalyst notowane są obecnie 22 serie obligacji Ghelamco, w tym jedna w euro. Przy cenach nieznacznie poniżej nominału rentowności ośmiu tegorocznych emisji publicznych wynoszą od 5,75 do 6,05 proc. brutto.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Obligacje na trzy lata – przegląd

  16 sierpnia 2017
  Zakup na Catalyst papierów dłużnych wygasających za około trzy lata może być ciekawą alternatywą dla inwestorów, którzy nie chcą czekać do kolejnej oferty publicznej, a z emisji prywatnych wykluczają ich wysokie progi zapisu. To też sposób na zwiększenie dywersyfikacji portfela.
  czytaj więcej
 • M.W. Trade zapowiada przedterminowy wykup

  16 sierpnia 2017
  Zajmująca się finansowaniem służby zdrowia i jednostek samorządowych spółka spłaci dwie trzecie wartych 30 mln zł obligacji serii C2016.
  czytaj więcej
 • GetBack wyemitował obligacje na 4,29 mln zł

  29 grudnia 2016
  Oferta przeprowadzona była w trybie niepublicznym, podobnie jak kilkadziesiąt innych tegorocznych emisji windykatora, z których pozyskał ponad 0,5 mld zł.
  czytaj więcej
 • Magellan wszedł na Catalyst

  28 grudnia 2016
  Spółka trudniąca się finansowaniem szpitali, samorządów i przedsiębiorców wprowadziła do giełdowego obrotu obligacje o wartości 4,675 mln euro.
  czytaj więcej

Emisje