sobota, 09 grudnia 2023

Newsroom

i2 Development wykupi przed terminem obie notowane serie

msd | 14 sierpnia 2020
Uchwały o przedterminowym wykupie obligacji serii F i G to konsekwencja udanej emisji publicznej zamkniętej w czwartek – jej celem było właśnie refinansowanie notowanych obligacji.

Wykup serii F zostanie przyspieszony o trzy miesiące (I2D1220 zapadały w grudniu), a serii G (I2D0321) o pół roku – w obydwu przypadkach zostanie zrealizowany przy okazji najbliższej płatności odsetkowej, czyli we wrześniu br. W obydwu wypadach wykup odbędzie się bez dodatkowej premii dla posiadaczy obligacji.

Wrocławski deweloper pozyskał 10 mln zł z publicznej emisji obligacji rozliczonej w czwartek, przy czym 3 mln zł to zapisy posiadaczy obligacji serii F i G, którzy zamienili starsze serie na nową (i wyżej oprocentowaną). Tym samym do wykupu deweloper potrzebuje 17,6 mln zł, przy czym 7 mln zł to wpływy gotówkowe z zamkniętej emisji obligacji (minus koszty jej przeprowadzenia). W praktyce chodzi więc o wyłożenie przez spółkę 10 mln zł własnej gotówki, przy czym na koniec marca wykazywała ona 69,6 mln zł środków pieniężnych.

Więcej wiadomości o i2 Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst