wtorek, 06 czerwca 2023

Newsroom

i2 Development wykupi przed terminem obie notowane serie

msd | 14 sierpnia 2020
Uchwały o przedterminowym wykupie obligacji serii F i G to konsekwencja udanej emisji publicznej zamkniętej w czwartek – jej celem było właśnie refinansowanie notowanych obligacji.

Wykup serii F zostanie przyspieszony o trzy miesiące (I2D1220 zapadały w grudniu), a serii G (I2D0321) o pół roku – w obydwu przypadkach zostanie zrealizowany przy okazji najbliższej płatności odsetkowej, czyli we wrześniu br. W obydwu wypadach wykup odbędzie się bez dodatkowej premii dla posiadaczy obligacji.

Wrocławski deweloper pozyskał 10 mln zł z publicznej emisji obligacji rozliczonej w czwartek, przy czym 3 mln zł to zapisy posiadaczy obligacji serii F i G, którzy zamienili starsze serie na nową (i wyżej oprocentowaną). Tym samym do wykupu deweloper potrzebuje 17,6 mln zł, przy czym 7 mln zł to wpływy gotówkowe z zamkniętej emisji obligacji (minus koszty jej przeprowadzenia). W praktyce chodzi więc o wyłożenie przez spółkę 10 mln zł własnej gotówki, przy czym na koniec marca wykazywała ona 69,6 mln zł środków pieniężnych.

Więcej wiadomości o i2 Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • HB Reavis zobowiązany podnieść obligacyjną marżę

  06 czerwca 2023
  Wzrost wskaźników zadłużenia po zeszłorocznym podziale aktywów wymusza na deweloperze konieczność podniesienia marży na obligacjach wyemitowanych przez jego polską spółkę celową.
  czytaj więcej
 • PKN Orlen chce przejąć ZA Puławy

  06 czerwca 2023
  Koncern analizuje możliwość przejęcia Zakładów Azotów w Puławach, kontrolowanych przez Grupę Azoty. Ewentualną akwizycję chciałby zamknąć jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • PragmaGO przyspieszy wykup o dwa tygodnie

  06 czerwca 2023
  Faktoringowa spółka spłaci w tym miesiącu warte 10 mln zł papiery PRF0723, które pierwotnie wygasać miały 4 lipca.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej