wtorek, 02 czerwca 2020

Newsroom

i2 Development zrefinansowało część obligacji

msd | 05 marca 2020
Wrocławski deweloper uplasował nowe papiery dłużne na 20 mln zł i jednocześnie przedterminowo wykupił 14,8 mln zł z dwóch starszych emisji.

Nowe papiery serii J mają 18-miesięczny termin spłaty i zostały zabezpieczone hipoteką. Wysokość ich oprocentowania nie została ujawniona, za wyjątkiem tego, że jest ono zmienne.

Wraz z emisją nowego długu i2 częściowo spłaciło też dług z dwóch starszych emisji – 8,4 mln zł z wartej 12,4 mln zł serii C, która ma wygasać już w przyszłym miesiącu, a także 6,4 mln zł z notowanej na Catalyst serii F (I2D1220) o wartości 15 mln zł.

Ostatnie miesiące w i2 to okres intensywnych prac nad obligacyjnymi długami. W grudniu spółka częściowo refinansowała papiery serii C, które miały wygasać w styczniu (termin wykupu połowy wartej 30 mln zł emisji przesunięto właśnie na kwiecień, z czego do spłaty pozostało tylko 4 mln zł), a w lutym wykupiła notowane na GPW papiery o wartości 12,8 mln zł, co było też poprzedzone ich częściowym skupem z rynku.

W ostatnich tygodniach wskazywaliśmy, że i2 może szykować się do kolejnej emisji. W drugiej połowie lutego deweloper zapowiadał zaś dalsze prace nad oddłużeniem, w czym pomóc mu mają spodziewane „istotne dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej”. 

Na Catalyst notowane są dwie serie papierów i2 Developoment. Bliższa wykupu seria I2D1220, której część spółka właśnie wykupiła, wyceniana jest na 100,17 proc. nominału.

Więcej wiadomości o i2 Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje