wtorek, 07 lipca 2020

Newsroom

Komentarz tygodniowy Michael/Ström DM (08.06.2020)

Szymon Gil, Michael/Ström DM | 15 czerwca 2020
Rynek kapitałowy w dobie koronawirusa.

W związku z coraz szybszym znoszeniem ograniczeń i restrykcji związanych z koronawirusem, podjęliśmy decyzję o zakończeniu serii komentarzy koronawirusowych. Poniższy komentarz jest ostatnim tego typu.

Nie oznacza to jednak, że zaprzestaniemy tej formy komunikacji z klientami i rynkiem. Wręcz przeciwnie, zaczniemy opracowywać publikowane co dwa tygodnie komentarze makroekonomiczne, które zakresem obejmą tematy poruszane dotychczas, ale z większym naciskiem na sytuację europejską i globalną. Dodatkowo uzupełniane będą okresowymi (półrocznymi bądź rocznymi) omówieniami wyników oraz aktualnej sytuacji spółek emitujących obligacje korporacyjne przy współpracy z DM MS.

Więcej wiadomości kategorii Komentarze

 • Podsumowanie tygodnia: Ten rok już jest lepszy

  03 lipca 2020
  Wartość publicznych emisji obligacji przeprowadzanych na podstawie prospektów emisyjnych przekroczyła już wartość podobnych ofert z ubiegłego roku, a obficie pojawiają się także tzw. małe emisje publiczne.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Obligacje sprzedają się dobrze

  26 czerwca 2020
  Najaktywniejsza obecnie grupa inwestorów na rynku pierwotnym nie zawiodła oczekiwań emitentów – zapisy na obligacje PCC Exol zredukowano o 61 proc., a na Arche o 33 proc. Czekamy na wyniki Ghelamco.
  czytaj więcej
 • Duże emisje kuszą na rynku wtórnym

  19 czerwca 2020
  750 mld dolarów, które Fed zamierza przeznaczyć na skup obligacji korporacyjnych do 30 września to kolejny sygnał do inwestorów – ryzyko braku płynności nie istnieje, a więc i ryzyko kredytowe jest mniejsze.
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI (maj 2020)

  18 czerwca 2020
  Obroty na Catalyst w maju ukształtowały się na poziomie 226,47 mln zł, czyli o 4,83 mln zł więcej niż wynosi 12-miesięczna średnia. W porównaniu z kwietniem były one o 7,0 proc. wyższe, a od maja 2019 o 7,5 proc.
  czytaj więcej

Emisje