sobota, 04 kwietnia 2020

Newsroom

Marvipol pozyskał 7,3 mln zł z emisji obligacji

msd | 19 marca 2020
Cała oferta papierów dłużnych dewelopera warta była do 13 mln zł, a gdyby popyt dopisał mogła zostać zwiększona do 20 mln zł.

Uplasowane przez Marvipol papiery to niezabezpieczony dług o 35-miesięcznym okresie spłaty z okresową amortyzacją 30 proc. kapitału po 23 miesiącach od emisji. Nietypowy tenor wynika z faktu, że deweloper zamierza zasymilować obligacje z uplasowaną w lutym serią Z na 27 mln zł. Pozostałe warunki obu emisji są więc identyczne, w tym kupon ustalony na WIBOR 6M plus 4,4 pkt proc. marży, której wysokość może się dodatkowo zmienić w zależności od wysokości wskaźnika dług netto/kapitały własne.

Obligacje oferowano do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, ale składających zapis na co najmniej 435 tys. zł.

Zapisy na dług Marvipolu przyjmowano w dniach 4-16 marca, czyli od dnia, w którym zidentyfikowano w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa. Na rynek korporacyjnego długu dotarł on tydzień później.

Marvipol nie ustalił celu emisji nowych obligacji. Jak jednak podaje, zamierza przeznaczyć środki na finansowanie podmiotów z grupy, w szczególności zakup gruntów pod kolejne projekty oraz wkład własny w realizowanych projektach.

Na Catalyst znajdują się cztery starsze emisje dewelopera (lutowa seria Z jeszcze nie trafiła do obrotu) o łącznej wartości 212 mln zł. Najbliższe wykupu papiery to seria U (MVP1120) na 65,2 mln zł, która wygasać będzie w listopadzie tego roku. Wcześniej jednak, w czerwcu i sierpniu, Marvipol musi też wypłacić inwestorom około 19 mln zł w ramach okresowej amortyzacji obligacji MVP0622 oraz MVP0821.

Ostatnie transakcje długiem Marvipolu, jeszcze z 13 marca, zawierano na papierach MVP1120 i MVP0821, które wyceniano odpowiednio na 98 i 97 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Marvipol Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje