sobota, 22 września 2018

Newsroom

MCI.PrivateVentures FIZ rusza po weekendzie z emisją obligacji

msd | 12 października 2017
Zapisy w drugiej publicznej ofercie papierów dłużnych funduszu przyjmowane będą od 16 października – wynika informacji opublikowanej na stronie oferującego.

Oferta potrwa najpóźniej do 27 października, ale równie dobrze zapisy mogą zostać wstrzymane przed czasem, jeśli zgłoszony popyt wyczerpie wartość emisji. Poprzednim razem dostępna pula została wyczerpana szóstego dnia (czwartego roboczego) subskrypcji.

Wartość nowej oferty, ani jej warunki na razie nie zostały upublicznione. Poprzednim razem, we wrześniowej ofercie na 30 mln zł, fundusz oferował 3,5 pkt proc. ponad WIBOR 6M na trzy lata (5,3 proc. w pierwszym okresie odsetkowym).

Po zamknięciu pierwszej oferty MCI.PV FIZ informował, że w kolejnej emisji okres spłaty długu może ulec wydłużeniu za cenę „proporcjonalnego” podwyższenia marży.

Cały program publicznych emisji obligacji, który funduszu może realizować do końca sierpnia 2018 r., wart jest 200 mln zł.

Wrześniowe papiery serii P1A jeszcze nie trafiły na Catalyst, natomiast w obrocie znajduje się sześć serii obligacji MCI Capital i jedna seria długu MCI Management. Pierwsza ze spółek jest głównym inwestorem w subfunduszach wydzielonych w ramach MCI.PV FIZ, druga zaś jest spółką holdingową, która jest głównym akcjonariuszem MCI Capital oraz Private Equity Managers.

Wygasające w czerwcu 2020 r. trzyletnie papiery MCI Management wyceniane są z 5,8 proc. rentowności brutto. W przypadku obligacji MCI Capital do transakcji dochodzi tylko na emisjach wygasających do 2019 r. włącznie – serie MCI0619 i MCI1219 w ostatnich transakcjach sprzed kilku dni wyceniane były odpowiednio z 5,7 i 5,35 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o MCI.PrivateVentures FIZ

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje