wtorek, 22 maja 2018

Newsroom

MCI.PrivateVentures FIZ uplasował emisję w całości

msd | 01 lutego 2018
Dzień przekroczenia zapisów w wartej 40 mln zł publicznej ofercie obligacji wystąpił w czwartek. Zapisy potrwają do piątku włącznie, ale popyt z ostatnich dwóch dni zostanie zredukowany.

Skrócenie terminu przyjmowania zapisów nie będzie potrzebne, ponieważ do wyczerpania dostępnej puli doszło przedostatniego dnia oferty. Pierwotnie przyjmowanie zapisów na papiery MCI.PV FIZ zakończyć się miało 26 stycznia, lecz fundusz zdecydował o przesunięciu terminu zamknięcia emisji na 2 lutego. Zdecydować miały o tym nowe regulacje, związane z MiFID II, które nieco opóźniły przyjmowanie zapisów, wynika z wyjaśnień Wojciecha Marcińczyka, wiceprezesa MCI Capital TFI.

Obligacje MCI.PV FIZ, na które zapisać się można jeszcze w piątek, oprocentowane są na WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży (5,3 proc. w pierwszym okresie odsetkowym) przy czteroletnim okresie spłaty. Te same warunki fundusz proponował w poprzedniej emisji, zamkniętej w październiku.

W trzech dotychczasowych emisjach, licząc z dobiegającą końca ofertą papierów serii P1C, fundusz pozyskał w sumie 110 mln zł. Cały program, dla którego prospekt ważny jest do końca sierpnia, wart jest 200 mln zł. O uruchomienie programu publicznych emisji ubiega się też MCI Capital, główny inwestor w funduszach wydzielonych w ramach MCI.PV FIZ.

Dwie poprzednie serie obligacji MCI.PV FIZ wyceniane są na Catalyst ze skromną premią wobec nominału. W czwartkowych transakcjach rentowność serii MCF1020 oraz MCF1121 ustalono odpowiednio na 5,18 i 5,23 proc. brutto.

Więcej wiadomości o MCI.PrivateVentures FIZ

 • Wyraźnie mniej gotówki w MCI.Private Ventures FIZ

  08 maja 2018
  W I kwartale saldo środków pieniężnych funduszu stopniało z 73,9 mln zł do niespełna 6,7 mln zł na koniec marca. Środki trafiły na spłatę kredytów i wykup certyfikatów inwestycyjnych.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (04.05)

  07 maja 2018
  Indeks Rynku Obligacji nie potwierdza obiegowej opinii dotyczącej „wirusa GetBack”, czyli przeceny całego rynku obligacji w związku z problemami GetBack. Rzeczywiście, spadły ceny obligacji kilku spółek, w tym tych, w które inwestują inwestorzy indywidualni, ale mimo to Indeks znajduje się na poziomach raczej świadczących o sile rynku.
  czytaj więcej
 • Spadek zadłużenia MCI Capital

  02 maja 2018
  W drugiej połowie 2017 r. grupa MCI obniżyła zadłużenie finansowe netto o 37,5 mln zł do 230,5 mln zł. Jakkolwiek, to wciąż więcej niż rok wcześniej, poziom zlewarowania nie niepokoi.
  czytaj więcej
 • Kolejna seria obligacji MCI.PrivateVentures FIZ w obrocie

  29 marca 2018
  Debiutujące papiery serii P1C pochodzą ze styczniowo-lutowej oferty publicznej, w której fundusz oferował WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży na cztery lata.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje