wtorek, 22 maja 2018

Newsroom

Obligacje MCI.PrivateVentures FIZ dla 747 inwestorów

msd | 08 lutego 2018
W wartej 40 mln zł publicznej ofercie funduszu złożono 847 zapisów o wartości 42,29 mln zł. Obligacje przydzielono 747 inwestorom.

Dostępną pulę w kwocie 40 mln zł wyczerpano pierwszego dnia lutego. Popyt z ostatnich dwóch dni oferty, tj. 1 i 2 lutego, zredukowano o 96,13 proc. Skrócenie terminu przyjmowania zapisów na obligacje MCI.PrivateVentures FIZ nie było konieczne, ponieważ i tak przewidziano je do 2 lutego. W zasadzie, wcześniej konieczne było ich wydłużenie, ponieważ początkowo oferta planowana była na 11-26 stycznia. O dłuższym przyjmowaniu zapisów, jak podawali przedstawiciele MCI Capital TFI, zdecydować miał przede wszystkim nowy reżim prawny, wynikający z MiFID II.

- Obligacje MCI.PrivateVentures to nowa możliwość zaangażowania inwestorów w fundusz private equity powiązany z transformacją cyfrową. (…) Cieszę się, że nasz produkt inwestycyjny został tak dobrze odebrany przez rynek – powiedział Wojciech Marcińczyk, wiceprezes MCI Capital TFI, cytowany w komunikacie prasowym.

MCI.PV FIZ proponował inwestorom 3,5 pkt proc. ponad WIBOR 6M (5,3 proc. w pierwszym okresie odsetkowym) za czteroletnie papiery. To te same warunki, na których uplasowano publiczną emisję funduszu w październiku.

W trzech dotychczasowych emisjach MCI.PV FIZ pozyskał w sumie 110 mln zł. Cały program, dla którego prospekt ważny jest do końca sierpnia, wart jest 200 mln zł. O uruchomienie programu publicznych emisji ubiega się też MCI Capital, główny inwestor w funduszach wydzielonych w ramach MCI.PV FIZ.

Dwie poprzednie emisje MCI.PV FIZ, notowane na Catalyst pod nazwą MCF1020 i MCF1121, wyceniane są odpowiednio z 5,18 oraz 5,33 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o MCI.PrivateVentures FIZ

 • Wyraźnie mniej gotówki w MCI.Private Ventures FIZ

  08 maja 2018
  W I kwartale saldo środków pieniężnych funduszu stopniało z 73,9 mln zł do niespełna 6,7 mln zł na koniec marca. Środki trafiły na spłatę kredytów i wykup certyfikatów inwestycyjnych.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (04.05)

  07 maja 2018
  Indeks Rynku Obligacji nie potwierdza obiegowej opinii dotyczącej „wirusa GetBack”, czyli przeceny całego rynku obligacji w związku z problemami GetBack. Rzeczywiście, spadły ceny obligacji kilku spółek, w tym tych, w które inwestują inwestorzy indywidualni, ale mimo to Indeks znajduje się na poziomach raczej świadczących o sile rynku.
  czytaj więcej
 • Spadek zadłużenia MCI Capital

  02 maja 2018
  W drugiej połowie 2017 r. grupa MCI obniżyła zadłużenie finansowe netto o 37,5 mln zł do 230,5 mln zł. Jakkolwiek, to wciąż więcej niż rok wcześniej, poziom zlewarowania nie niepokoi.
  czytaj więcej
 • Kolejna seria obligacji MCI.PrivateVentures FIZ w obrocie

  29 marca 2018
  Debiutujące papiery serii P1C pochodzą ze styczniowo-lutowej oferty publicznej, w której fundusz oferował WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży na cztery lata.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje