czwartek, 17 stycznia 2019

Newsroom

Obligacje MCI.PrivateVentures FIZ dla 747 inwestorów

msd | 08 lutego 2018
W wartej 40 mln zł publicznej ofercie funduszu złożono 847 zapisów o wartości 42,29 mln zł. Obligacje przydzielono 747 inwestorom.

Dostępną pulę w kwocie 40 mln zł wyczerpano pierwszego dnia lutego. Popyt z ostatnich dwóch dni oferty, tj. 1 i 2 lutego, zredukowano o 96,13 proc. Skrócenie terminu przyjmowania zapisów na obligacje MCI.PrivateVentures FIZ nie było konieczne, ponieważ i tak przewidziano je do 2 lutego. W zasadzie, wcześniej konieczne było ich wydłużenie, ponieważ początkowo oferta planowana była na 11-26 stycznia. O dłuższym przyjmowaniu zapisów, jak podawali przedstawiciele MCI Capital TFI, zdecydować miał przede wszystkim nowy reżim prawny, wynikający z MiFID II.

- Obligacje MCI.PrivateVentures to nowa możliwość zaangażowania inwestorów w fundusz private equity powiązany z transformacją cyfrową. (…) Cieszę się, że nasz produkt inwestycyjny został tak dobrze odebrany przez rynek – powiedział Wojciech Marcińczyk, wiceprezes MCI Capital TFI, cytowany w komunikacie prasowym.

MCI.PV FIZ proponował inwestorom 3,5 pkt proc. ponad WIBOR 6M (5,3 proc. w pierwszym okresie odsetkowym) za czteroletnie papiery. To te same warunki, na których uplasowano publiczną emisję funduszu w październiku.

W trzech dotychczasowych emisjach MCI.PV FIZ pozyskał w sumie 110 mln zł. Cały program, dla którego prospekt ważny jest do końca sierpnia, wart jest 200 mln zł. O uruchomienie programu publicznych emisji ubiega się też MCI Capital, główny inwestor w funduszach wydzielonych w ramach MCI.PV FIZ.

Dwie poprzednie emisje MCI.PV FIZ, notowane na Catalyst pod nazwą MCF1020 i MCF1121, wyceniane są odpowiednio z 5,18 oraz 5,33 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o MCI.PrivateVentures FIZ

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje