wtorek, 18 czerwca 2024

Newsroom

Oliva Fin uplasowała obligacje warte 7 mln euro

msd | 07 lutego 2024
Spółka pozyskująca finansowanie dla deweloperskiej grupy Olivia Centre warunkowo przydzieliła eurowe papiery dłużne z 5,3 pkt proc. marży.

Uplasowane przez Olivię obligacje mają 3,5-letni okres spłaty i są oprocentowane na EURIBOR 3M plus 5,3 pkt proc. marży. Do tego, dług prawdopodobnie zabezpieczono poręczeniem holenderskiej spółki, która sprawuje kontrolę nad polskimi podmiotami z grupy Olivii.

W styczniowo-lutowej ofercie o wartości 7 mln euro udział wzięło 106 inwestorów, którzy zgłosili 8,48 mln euro popytu, wynika z komunikatu spółki.

Ostateczny przydział nowych papierów Olivii przewidziano na 19 lutego. 

Docelowo nowy dług dewelopera notowany będzie na GPW, gdzie znajduje się 10 starszych serii jego obligacji, w tym jedna w euro (ale z 5,5 pkt proc. marży), którą Olivia uplasowała podczas publicznej oferty z końca ubiegłego roku. Papiery te – OBC0627 – kwotowane są na 100,35/101,50 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Olivia Fin Sp. z o.o. SKA

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Megaemisja Dekpolu debiutuje bez transakcji

  14 czerwca 2024
  Od piątku na Catalyst notowane są obligacje Dekpolu pochodzące z majowej emisji, z której budowlana grupa pozyskała 225 mln zł. Niewyczerpany apetyt popytu znajduje odzwierciedlenie w notowaniach - brakuje chętnych do sprzedaży po cenie zakupu.
  czytaj więcej
 • LPP na razie dowozi tegoroczne cele

  13 czerwca 2024
  Odzieżowa grupa poprawiła sprzedaż o 18 proc. r/r i wypracowała rekordowe 411 mln zł zysku operacyjnego w I kwartale. Podtrzymuje cel osiągnięcia około 21 mld zł obrotów przy 52-53 proc. marży handlowej, ale i przypomina, że nie chce rolować obligacji.
  czytaj więcej
 • CCC zapowiada rekordowe marże handlowe

  13 czerwca 2024
  Obuwnicza grupa nie zamierza poprzestawać na 51-proc. marży brutto ze sprzedaży, jaką udało jej się wypracować w I kwartale. Dopełnieniem trwającej restrukturyzacji ma być pozyskanie nowego finansowania jeszcze w tym miesiącu.
  czytaj więcej
 • Bocian opuści Catalyst bez wykupu

  12 czerwca 2024
  Everest Capital, spółka celowa pozyskująca finansowanie dla pożyczkowej grupy Bociana, porozumiała się z funduszami Agio w sprawie przedłużenia terminu spłaty papierów EVC0624 i ich „niezwłocznego” wycofania z GPW.
  czytaj więcej