wtorek, 22 września 2020

Newsroom

Polnord wydłuża ratunkową ofertę obligacji

msd | 15 listopada 2019
Deweloper przesunął termin przydziału restrukturyzacyjnych papierów o tydzień, z 15 listopada do 22 listopada. Analogicznie dzień emisji przełożono na 29 listopada.

Przesunięcie terminu przyjmowania zapisów Polnord tłumaczy oczekiwaniami inwestorów w zakresie „wydłużenia terminu potrzebnego do zakończenia procesu decyzyjnego dotyczącego ewentualnego nabycia oferowanych obligacji”.

Oferta Polnordu warta jest do 150 mln zł i dojdzie ona do skutku, jeśli inwestorzy obejmą przynajmniej 75 mln zł. Deweloper proponuje inwestorom stałe 6 proc. w skali roku za pięcioletni dług, ale do czasu dokonania wpisu hipoteki do ksiąg wieczystych kupon ma być podniesiony o dodatkowe 2 pkt proc. 

Co prawda oferta prowadzona jest w trybie publicznym, ale Polnord kierują ją wyłącznie do profesjonalnych inwestorów. Celem emisji jest przede wszystkim refinansowanie istniejącego zadłużenia Polnordu.

Na koniec września Polnord miał 162,4 mln zł krótkoterminowych długów odsetkowych, z czego większość wygasać będzie w grudniu. Zapadać wówczas będą cztery serie obligacji o łącznej wartości 107,2 mln zł oraz linia kredytowa na 30 mln zł w Getin Noble Banku.

Równolegle dla emisji obligacji Polnord próbuje też podnieść kapitał. Emisję akcji spółka kieruje do inwestorów, którzy byli na jej październikowym NWZA lub tych, którzy mają obecnie przynajmniej 1 proc. jej akcji. Polnord chce wyemitować do 75 mln nowych akcji wobec 32,7 mln obecnie istniejących. 

Na Catalyst znajduje się siedem serii obligacji Polnordu. Trzy emisje wygasające w grudniu tego roku (czwarta nie jest notowana) wyceniane są między 96,4 a 97,7 proc. nominału. 

Więcej wiadomości o Polnord S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje