niedziela, 15 grudnia 2019

Newsroom

Polnord wydłuża ratunkową ofertę obligacji

msd | 15 listopada 2019
Deweloper przesunął termin przydziału restrukturyzacyjnych papierów o tydzień, z 15 listopada do 22 listopada. Analogicznie dzień emisji przełożono na 29 listopada.

Przesunięcie terminu przyjmowania zapisów Polnord tłumaczy oczekiwaniami inwestorów w zakresie „wydłużenia terminu potrzebnego do zakończenia procesu decyzyjnego dotyczącego ewentualnego nabycia oferowanych obligacji”.

Oferta Polnordu warta jest do 150 mln zł i dojdzie ona do skutku, jeśli inwestorzy obejmą przynajmniej 75 mln zł. Deweloper proponuje inwestorom stałe 6 proc. w skali roku za pięcioletni dług, ale do czasu dokonania wpisu hipoteki do ksiąg wieczystych kupon ma być podniesiony o dodatkowe 2 pkt proc. 

Co prawda oferta prowadzona jest w trybie publicznym, ale Polnord kierują ją wyłącznie do profesjonalnych inwestorów. Celem emisji jest przede wszystkim refinansowanie istniejącego zadłużenia Polnordu.

Na koniec września Polnord miał 162,4 mln zł krótkoterminowych długów odsetkowych, z czego większość wygasać będzie w grudniu. Zapadać wówczas będą cztery serie obligacji o łącznej wartości 107,2 mln zł oraz linia kredytowa na 30 mln zł w Getin Noble Banku.

Równolegle dla emisji obligacji Polnord próbuje też podnieść kapitał. Emisję akcji spółka kieruje do inwestorów, którzy byli na jej październikowym NWZA lub tych, którzy mają obecnie przynajmniej 1 proc. jej akcji. Polnord chce wyemitować do 75 mln nowych akcji wobec 32,7 mln obecnie istniejących. 

Na Catalyst znajduje się siedem serii obligacji Polnordu. Trzy emisje wygasające w grudniu tego roku (czwarta nie jest notowana) wyceniane są między 96,4 a 97,7 proc. nominału. 

Więcej wiadomości o Polnord S.A.

 • Polnord ma szansę na porozumienie z bankami

  13 grudnia 2019
  Deweloper może przesunąć termin wykupu wygasających za kilka dni obligacji na 60 mln zł w SGB Banku oraz spłatę kredytu na 30 mln zł w Getin Noble Banku. Warunkiem jest pozyskanie co najmniej 75 mln zł z emisji akcji, która dobiega końca w najbliższy poniedziałek.
  czytaj więcej
 • Polnord nie dał rady uplasować emisji refinansującej

  09 grudnia 2019
  Deweloperowi nie udało się osiągnąć minimalnego progu emisji określonego na co najmniej 75 mln zł. Od 18 do 31 grudnia spółka ma do spłaty 137,2 mln zł długów. Pozostaje nadzieja w emisji akcji.
  czytaj więcej
 • Pekabex rozmawia z Polnordem o współpracy, także kapitałowej

  06 grudnia 2019
  Spółki rozpoczęły negocjacje dotyczące strategicznej współpracy w zakresie działalności operacyjnej oraz potencjalnej inwestycji Pekabeksu w akcje Polnordu.
  czytaj więcej
 • Grudniowe być albo nie być Polnordu

  02 grudnia 2019
  Od 18 do 31 grudnia deweloper musi spłacić 137,2 mln zł zadłużenia z czterech serii obligacji i jednego kredytu. Polnord uzależnia rozliczenie z wierzycielami od sukcesu emisji obligacji lub akcji. Najwyraźniej idzie trudno, bo spółka już po raz trzeci musiała przesunąć termin przydziału nowego długu.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje