wtorek, 20 kwietnia 2021

Newsroom

Prefa Group zapowiada kolejną emisję

msd | 31 marca 2021
Spółka chce pozyskać do 10 mln zł z emisji 18-miesięcznych papierów dłużnych oprocentowanych na stałe 8 proc. w skali roku.

Oferta Prefy Group zostanie skierowana do mniej niż 150 inwestorów, a przydział długu zaplanowano na 22 czerwca. Będą to obligacje imienne, więc – niezależnie od wyników oferty – nie będą one mogły trafić do obrotu na GPW.

„Pozyskane środki emitent zamierza przeznaczyć na finansowanie nowej strategii rozwoju spółki i działalności w branży generalnowykonawczej, projektowej, konstrukcyjnej i produkcyjnej dedykowanej przede wszystkim dla sektora b2b, w tym deweloperów oraz inwestorów” – podano w komunikacie.

Na początku lutego Prefa Group przyjęła program emisji obligacji o wartości do 20 mln zł. Przed jego ustanowieniem spółka przeprowadziła trzy oferty o wartości 8-10 mln zł, każdorazowo pozyskując z nich 1,7-2,1 mln zł (łącznie 5,9 mln zł).

Prefa Group to notowana na NewConnect spółka, wcześniej znana jako PHI Wierzytelności. W ubiegłym roku przeniosła jednak biznes wierzytelności odszkodowawczych na podmiot powiązany, a sama zapowiedziała realizację projektów mieszkalno-usługowych.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje