sobota, 01 kwietnia 2023

Newsroom

Publiczna emisja obligacji Kredyt Inkaso w najbliższych tygodniach

msd | 24 lutego 2023
Intencją windykatora jest, aby pierwsza emisja obligacji w ramach nowego programu została przeprowadzona jeszcze w I kwartale, wynika z treści prospektu emisyjnego.

Zatwierdzony przed tygodniem prospekt daje Kredyt Inkaso możliwość prowadzenia publicznych emisji obligacji o łącznej wartości do 100 mln zł. Pierwsza z nich powinna dojść do skutku w ciągu najbliższych pięciu tygodni.

„Intencją emitenta jest, aby emisja pierwszej serii obligacji w ramach programu nastąpiła w I kwartale 2023 r.” – napisano w zatwierdzonym przez KNF prospekcie emisyjnym.

W ramach poprzedniego programu publicznych emisji Kredyt Inkaso pozyskało łącznie 37,7 mln zł w trzech ofertach. W ostatniej z nich, plasowanej w lipcu ubiegłego roku, spółka oferowała czteroletni dług oprocentowany na WIBOR 3M plus 4,7 pkt proc. marży. 

Realizacji nowego programu emisji obligacji windykacyjnej spółki towarzyszyć będzie zmiana oferującego. Miejsce NWAI zajmie bowiem Michael/Ström DM. Przy czym, do 10 marca, jako członek szerszego konsorcjum dystrybucyjnego, przyjmuje on zapisy na dług konkurencyjnego Bestu.

Aktualnie na Catalyst notowane są cztery serie obligacji Kredyt Inkaso. Pochodzące z ubiegłorocznych ofert papiery KIN1025 i KRI0726 (kolejno 4,9 i 4,7 pkt proc. marży) wyceniane są na 99,65 i 99,8 proc. nominału. Natomiast najdłuższa seria KRI0329 (4,9 pkt proc. marży, ale z zabezpieczeniem i okresową amortyzacją), która podczas zeszłorocznego procesu refinansowania trafiła do inwestorów instytucjonalnych, notowana jest po 94 proc.

Więcej wiadomości o Kredyt Inkaso S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje