sobota, 04 kwietnia 2020

Newsroom

Vivd Games podliczył wyniki za styczeń i luty

msd | 24 marca 2020
Producent gier miał 2,68 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 0,38 mln zł zysku netto w styczniu i lutym łącznie.

Po dwóch miesiącach tegoroczna prognoza przychodów ze sprzedaży i zysku netto (19,04 mln zł i 3,05 mln zł) była zrealizowana odpowiednio w 14 proc. oraz 12 proc. 

„Wyniki przeprowadzonej oceny wskazują na brak zagrożenia dla realizacji prognozy dotyczącej przychodów i wyniku za rok 2020 (…)” – podało Vivid Games.

Przy ocenie możliwości realizacji prognozy spółka miała kierować się wpływem epidemii koronawirusa na jej działalność, a także osłabieniem złotego, co wpływa na wzrost jej przychodów.

W ubiegłym tygodniu Vivid Games informowało, że od początku lutego notuje 25-proc. wzrost pobrań gier względem stycznia (około 200 proc. wzrostu w samych Chinach).

„W ocenie emitenta w związku z wprowadzanymi przez władze publiczne różnych krajów ograniczeniami przemieszczania i gromadzenia się osób może nastąpić wzrost nakładów gospodarstw domowych na konsumpcję rozrywki dostępnej cyfrowo, w tym gier mobilnych, co może pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe emitenta.” – podawało Vivid Games przed tygodniem.

Do końca marca spółka prowadzi publiczną ofertę dwuletnich obligacji ze stałym 8,5-proc. kuponem, z której chce pozyskać 5 mln zł na częściowe refinansowanie papierów wygasających za sześć tygodni. W ubiegłym tygodniu informowała, że nie jest w stanie ocenić wpływu pandemii na przebieg oferty.

5 maja Vivid Games musi spłacić warte 10,5 mln zł obligacje. W poniedziałek wyceniano je na 95,5 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Vivid Games S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Ograniczone ryzyko też jest coraz droższe

  03 kwietnia 2020
  Nawet dwucyfrową rentowność można uzyskać kupując dziś obligacje, które miesiąc temu w ogóle nie były na sprzedaż lub dawały zysk niewiele wyższy od lokaty bankowej.
  czytaj więcej
 • GNB: depozyty utrzymują się na bardzo stabilnym poziomie

  03 kwietnia 2020
  Getin Noble Bank zakończył ubiegły rok z 591,6 mln zł skonsolidowanej straty netto. Aktualnie notuje spowolnienie działalności biznesowej, ale mniejsze niż oczekiwano. Po krótkim epizodzie związanym ze zwiększonymi wypłatami gotówki z bankomatów GNB nie dostrzega niepokojących sygnałów w zakresie płynności. Aktualna luka kapitałowa banku sięga około 1,2 mld zł.
  czytaj więcej
 • Unibep bez długu netto na koniec 2019 r.

  03 kwietnia 2020
  Na koniec grudnia grupa wykazała 178,4 mln zł środków pieniężnych, trzykrotnie więcej niż przed rokiem. Środki pokrywały z dużą górką sumę zobowiązań finansowych.
  czytaj więcej
 • PGF ze stratą i niższą płynnością

  03 kwietnia 2020
  Polska Grupa Farmaceutyczna zakończyła 2019 r. z 13,4 mln zł skonsolidowanej straty netto. Konieczność spłaty obligacji na 100 mln zł w listopadzie dodatkowo obciążyła wskaźniki płynności grupy. O pandemii koronawirusa i jej wpływie na sytuację finansową PGF mówi znacznie mniej, niż można by tego oczekiwać od dystrybutora wyrobów farmaceutycznych.
  czytaj więcej

Emisje