czwartek, 13 grudnia 2018

Newsroom

Vivid Games przyznaje rację UCS, ale podatek zapłaci mniejszy

msd | 07 sierpnia 2018
Spółka przyjęła wynik kontroli Urzędu Celno-Skarbowego i zdecydowała się na zapłatę 643 tys. zł podatku dochodowego za 2016 r. plus należne odsetki.

Sama kwota, którą chce zapłacić producent gier, jest jednak nieco niższa niż ta, którą ustalił UCS. Z opublikowanego dwa tygodnie temu komunikatu Vivid Games wynika, że kontrola wykazała zaniżenie podatku dochodowego za 2016 r. o 834 tys. zł.

Producent gier zobowiązał się też dokonać dodatkowej – niezależnej od kontroli UCS – korekty deklaracji podatkowej za 2016 r. Ma ona polegać na odliczeniu od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową. Korekta dotyczyć ma kosztów na 1 mln zł, co powinno wyjaśniać niższy o około 191 tys. zł podatek względem wstępnie ustalonej wartości podczas kontroli. 

Na koniec I kwartału Vivid Games posiadał 6 mln zł gotówki. Tymczasem istotne dla sytuacji finansowej producenta gier okazać się mogą wyniki kolejnych kwartałów. W II kwartale miejsce miała bowiem pierwsza z trzech zaplanowanych na ten rok premier. Kolejna gra trafiła na rynek na początku lipca, ostatnia zaś ujrzy światło dzienne we wrześniu. 

Na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji spółki, to pochodząca z tzw. małej emisji publicznej seria VVD0520 o wartości 10,5 mln zł. Po raz ostatni papierami handlowano 31 lipca po 96,5 proc. nominału, co dawało wówczas 9,74 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Vivid Games S.A.

 • Vivid Games: spółce nie grozi utrata płynności

  23 listopada 2018
  W październiku spółce przybyło na rachunkach 0,6 mln zł, a w całym IV kwartale spodziewa się ona „znacząco wyższych” przychodów oraz wpływu około 2 mln zł z dotacji – wynika z oświadczenia zarządu Vivid Games.
  czytaj więcej
 • Mniej gotówki w kasie Vivid Games

  22 listopada 2018
  Mimo wzrostu przychodów ze sprzedaży grupa zanotowała stratę operacyjną, choć za sprawą amortyzacji zysk EBITDA wciąż jest na plusie. Stopniało za to saldo gotówki.
  czytaj więcej
 • Dalszy spadek zasobów gotówkowych w Vivid Games

  19 września 2018
  W I półroczu saldo gotówki na rachunkach producenta gier spadło o 4,6 mln zł do 3,6 mln zł na koniec czerwca. Po raz pierwszy od ponad roku nie wystarczało to na pokrycie całości krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej
 • Vivid Games ze stratą w I półroczu

  13 września 2018
  Producent gier zanotował 2,88 mln zł skonsolidowanej straty netto oraz 6,25 mln zł jednostkowej straty – wynika z wstępnej informacji o wynikach za I połowę 2018 r. Spółka przyjęła też strategię na lata 2018-2020.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje