niedziela, 19 sierpnia 2018

Newsroom

Vivid Games przyznaje rację UCS, ale podatek zapłaci mniejszy

msd | 07 sierpnia 2018
Spółka przyjęła wynik kontroli Urzędu Celno-Skarbowego i zdecydowała się na zapłatę 643 tys. zł podatku dochodowego za 2016 r. plus należne odsetki.

Sama kwota, którą chce zapłacić producent gier, jest jednak nieco niższa niż ta, którą ustalił UCS. Z opublikowanego dwa tygodnie temu komunikatu Vivid Games wynika, że kontrola wykazała zaniżenie podatku dochodowego za 2016 r. o 834 tys. zł.

Producent gier zobowiązał się też dokonać dodatkowej – niezależnej od kontroli UCS – korekty deklaracji podatkowej za 2016 r. Ma ona polegać na odliczeniu od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową. Korekta dotyczyć ma kosztów na 1 mln zł, co powinno wyjaśniać niższy o około 191 tys. zł podatek względem wstępnie ustalonej wartości podczas kontroli. 

Na koniec I kwartału Vivid Games posiadał 6 mln zł gotówki. Tymczasem istotne dla sytuacji finansowej producenta gier okazać się mogą wyniki kolejnych kwartałów. W II kwartale miejsce miała bowiem pierwsza z trzech zaplanowanych na ten rok premier. Kolejna gra trafiła na rynek na początku lipca, ostatnia zaś ujrzy światło dzienne we wrześniu. 

Na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji spółki, to pochodząca z tzw. małej emisji publicznej seria VVD0520 o wartości 10,5 mln zł. Po raz ostatni papierami handlowano 31 lipca po 96,5 proc. nominału, co dawało wówczas 9,74 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Vivid Games S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Obligacje firm tanie już były, choć drogo jeszcze nie jest

  17 sierpnia 2018
  Popłoch jaki wywołała afera GetBacku obniżyła notowania niepowiązanych z nim w żaden sposób emitentów, co z kolei dało okazję do sięgania po ekstra zyski najszybszym inwestorom.
  czytaj więcej
 • Auxilia ponownie ze stratą operacyjną

  17 sierpnia 2018
  Odszkodowawcza grupa zanotowała w II kwartale ósmą z rzędu stratę operacyjną. Wprawdzie miała zysk netto, ale nie zmienia to ogólnego obrazu – wysoko zadłużonej firmy z kiepskimi przepływami operacyjnymi i relatywnie niską płynnością.
  czytaj więcej
 • Rosną aktywa i zobowiązania MCI.PrivateVentures FIZ

  07 sierpnia 2018
  Wartość zobowiązań funduszu wzrosła W II kwartale o 34,8 mln zł do 363,2 mln zł. Zlewarowanie zwiększyło się jednak nieznacznie, bo rosły też aktywa, w tym gotówka. Tej prawdopodobnie przybędzie więcej, bo fundusz ma do rozliczenia jeszcze dwie duże dezinwestycje.
  czytaj więcej
 • Zysk grupy BZ WBK niemal bez zmian

  06 sierpnia 2018
  Pomimo 10-proc. wzrostu dochodów w I półroczu zysk netto bankowej grupy spadł o 0,5 proc. r/r do 1,25 mld zł. Poprawie uległy natomiast wskaźniki kapitałowe i jakość należności od kredytobiorców.
  czytaj więcej

Emisje