sobota, 04 kwietnia 2020

Newsroom

Vivid Games zaoferuje 8,5 proc. w emisji refinansującej

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 06 marca 2020
W najbliższy poniedziałek producent gier ruszy z publiczną memorandową emisją dwuletnich obligacji o wartości do 5 mln zł. Tym razem dług nie trafi do obrotu na Catalyst.

Za dwuletnie papiery Vivid Games zaproponuje stałe 8,5 proc. odsetek w skali roku. To 0,79 pkt proc. więcej niż wynosi obecne oprocentowanie (WIBOR 3M plus 6 pkt proc.) wygasających w maju papierów na 10,5 mln zł. To właśnie ich refinansowanie – jak wynika z wcześniejszych komunikatów – jest zasadniczym celem emisji nowego długu.

Obligacje serii B zabezpieczone zostaną zastawem na prawach autorskich do gry Real Boxing 1, a także wystawionym przez spółkę wekslem in blanco i oświadczeniem o poddaniu się egzekucji.

Zapisy w wartej do 5 mln zł ofercie ruszą 9 marca i potrwają do końca miesiąca. Minimalna wartość zapisu to 10 tys. zł i składać je będzie można u oferującego. Rolę tę pełni dom maklerski Ventus Asset Management, w którym niedawno zakończyła się kolejna publiczna oferta Polsoi (nie podano wyników) oraz trwa emisja Cavatiny Holding.

Równolegle do ofert Vivid Games i Cavatiny Holding u innych brokerów prowadzone będą też emisje długu Ghelamco oraz Marvipolu.

W piątek przed południem ani Vivid Games, ani oferujący papiery spółki, jeszcze nie opublikowali memorandum informacyjnego.

Nowe obligacje producenta gier nie trafią do giełdowego obrotu, gdzie wciąż notowana jest wygasająca na początku maja seria A. W ostatniej transakcji, sprzed trzech dni, rynek wyceniał papiery VVD0520 na 96 proc. nominału wobec okolic 50-60 proc. w październiku i listopadzie ubiegłego roku.

Więcej wiadomości o Vivid Games S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje