czwartek, 18 lipca 2019

Newsroom

Wniosek o upadłość Fast Finance pojawia się i znika

msd | 14 września 2018
Najpierw wierzyciel windykacyjnej spółki złożył wniosek o ogłoszenie jej upadłości, później zaś go wycofał. Sąd umorzył wiec postępowanie o ogłoszenie upadłości.

Sam wniosek został złożony 5 września, ale spółka miała się o nim dowiedzieć dopiero 13 września. Tego samego dnia dowiedziała się też, że wierzyciel zdążył już wycofać wniosek. W międzyczasie sąd dokonał zabezpieczenia majątku spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego, ale na skutek wycofania wniosku postanowiono o umorzeniu całego postępowania.

Emitent podkreśla, że sąd rejonowy mógł uznać cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości za niedopuszczalne, jeżeli prowadziłoby to do pokrzywdzenia wierzycieli. W tym przypadku sąd rejonowy uznał, że cofnięcie wniosku nie prowadzi do pokrzywdzenia wierzycieli – tłumaczy spółka.

Fast Finance nie zdradza jednak żadnych informacji na temat rzeczonego wierzyciela i jego motywów.

Wcześniej w lipcu, windykator ujawnił informacje o komorniczej egzekucji i jej późniejszym zawieszeniu w związku z prywatną pożyczką byłego prezesa, którą spółka mu poręczyła. Przy tej okazji na jaw też wyszło, że w ostatnich miesiącach wobec Fast Finance prowadzone było postepowania egzekucyjne związane z zaległościami wobec ZUS-u. Ponadto, spółka miała też otrzymać wezwanie do zapłaty 1,3 mln zł od Forum TFI.

Okoliczności ustąpienia Jacka Daroszewskigo, byłego prezesa Fast Finance, nie są jasne. Jego akcje spółka miała wykupić poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności, ale podczas ostatniego WZA akcjonariusze windykatora nie wyrazili zgody na nabycie papierów w celu umorzenia.

Pod koniec sierpnia rezygnacje złożyło dwóch członków rady nadzorczej. Kolejny zrezygnował w pierwszym tygodniu września.

Pytania, które skierowaliśmy do spółki ponad dwa tygodnie temu, wciąż nie doczekały się odpowiedzi.

Tymczasem w czwartek spółka przełożyła termin publikacji sprawozdania półrocznego z 19 września na 1 października.

Notowane na Catalyst obligacje Fast Finance o wartości 4,66 mln zł z terminem ostatecznej spłaty w styczniu 2021 roku, ale i cokwartalną amortyzacją, wyceniane są w piątek rano na 14,99 proc. nominału. Natomiast notowania akcji windykacyjnej spółki spadły od początku roku o 92,8 proc., co daje im niechlubne drugie miejsce wśród najgorszych stóp zwrotu (pierwszy jest Próchnik, który zbankrutował).

Więcej wiadomości o Fast Finance S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kwietniowa emisja Vantage Development trafiła na Catalyst

  17 lipca 2019
  Wrocławski deweloper wprowadził do giełdowego obrotu objęte przez 74 inwestorów 3,5-letnie niezabezpieczone papiery o wartości 45,37 mln zł.
  czytaj więcej
 • Catalyst niknie w oczach

  17 lipca 2019
  Od czterech lat systematycznie spada liczba spółek notowanych na Catalyst. Rynek wtórny daje coraz mniej możliwości dywersyfikacji obligacyjnego portfela, a o poprawę będzie trudno, ponieważ obligacje korporacyjne to coraz częściej domena inwestorów typu private debt.
  czytaj więcej
 • P.A. Nova z wyższym zadłużeniem finansowym

  13 września 2018
  Po kwietniowej emisji obligacji i osłabieniu złotego dług netto dewelopersko-budowalnej grupy wzrósł w I półroczu o 33 mln zł do 397,6 mln zł.
  czytaj więcej
 • Vivid Games ze stratą w I półroczu

  13 września 2018
  Producent gier zanotował 2,88 mln zł skonsolidowanej straty netto oraz 6,25 mln zł jednostkowej straty – wynika z wstępnej informacji o wynikach za I połowę 2018 r. Spółka przyjęła też strategię na lata 2018-2020.
  czytaj więcej

Emisje