środa, 23 maja 2018

Newsroom

Benefit Systems pozyskał 293 mln zł

msd | 14 maja 2018
Kwotę tę spółka uzyskała z emisji nowych akcji oraz sprzedaży już wcześniej posiadanych akcji własnych. Pieniądze mają trafić na rozwój, zwłaszcza zagranicznej części biznesu.

Dotychczas Benefit Systems informował o zakończeniu budowy księgi popytu, ustaleniu liczby oferowanych akcji oraz ich ceny. W praktyce oznacza to, że spółka ma pozyskiwanie środków już za sobą, co zresztą potwierdza też komunikat opublikowany na Twitterze przez CC Group, doradcę finansowego Benefitu przy transakcji. 

Z punktu widzenia obligatariuszy spółki był to znacznie korzystniejszy sposób pozyskania środków na sfinansowanie dalszego rozwoju niż kolejny kredyt bankowy czy obligacje. Wciąż nie można jednak wykluczyć, że Benefit Systems będzie na przykład chciał zrefinansować warte 50 mln zł obligacje, które zapadają za nieco ponad dwa tygodnie. 

Zarząd spółki rekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie 51 mln zł z zeszłorocznego zysku na skup akcji własnych.

Wygasającymi 1 czerwca papierami BFT0618 po raz ostatni handlowano w lutym po 100,5 proc. Aktualnie rynek kwotuje je po 100,0/101,1 proc. Wygasająca rok później seria BFT0619 w ostatniej transakcji wyceniona została na 100,0 proc. nominału, ale obecnie nabyć ją można od ręki wyłącznie po 105 proc., co oznaczałoby ujemną rentowość.

Więcej wiadomości o Benefit Systems S.A.

 • Benefit Systems z coraz niższymi wskaźnikami płynności

  07 maja 2018
  Operator programu MultiSport poprawia wyniki i przepływy pieniężne z działalności operacyjnej, ale jednocześnie na tyle dużo inwestuje, że może potrzebować nowego zastrzyku gotówki. Szczęśliwie dla wierzycieli źródłem nowych wpływów ma być emisja akcji.
  czytaj więcej
 • Benefit Systems dalej rośnie; wyemituje nowe akcje

  23 marca 2018
  Zeszłoroczny skonsolidowany wynik EBITDA operatora kart MultiSport wzrósł o jedną trzecią do 155,5 mln zł. Podobną wartość miał też dług netto. Grupa nie jest więc nadmiernie zadłużona, ale zmaga się z dość niskimi wskaźnikami płynności.
  czytaj więcej
 • Benefit Partners planuje emisję obligacji

  23 lutego 2018
  Spółka wspierająca działalność Benefit Systems, jednego ze swoich udziałowców, będącego operatorem programu MultiSport, zamierza uplasować papiery dłużne na 15 mln zł.
  czytaj więcej
 • Benefit Systems bardziej zadłużony

  22 listopada 2017
  Znaczny wzrost wydatków inwestycyjnych oraz przeprowadzony skup akcji przypłacono wzrostem zadłużenia finansowego, co gorsza krótkoterminowego. Wyższy dług nieco zamortyzowała wyraźna poprawa wyników, bo III kwartał na ogół charakteryzuje się niższą aktywnością fizyczną klientów, co pozwala więcej zarabiać w podstawowym segmencie działalności.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje