sobota, 19 stycznia 2019

Newsroom

Benefit Systems pozyskał 293 mln zł

msd | 14 maja 2018
Kwotę tę spółka uzyskała z emisji nowych akcji oraz sprzedaży już wcześniej posiadanych akcji własnych. Pieniądze mają trafić na rozwój, zwłaszcza zagranicznej części biznesu.

Dotychczas Benefit Systems informował o zakończeniu budowy księgi popytu, ustaleniu liczby oferowanych akcji oraz ich ceny. W praktyce oznacza to, że spółka ma pozyskiwanie środków już za sobą, co zresztą potwierdza też komunikat opublikowany na Twitterze przez CC Group, doradcę finansowego Benefitu przy transakcji. 

Z punktu widzenia obligatariuszy spółki był to znacznie korzystniejszy sposób pozyskania środków na sfinansowanie dalszego rozwoju niż kolejny kredyt bankowy czy obligacje. Wciąż nie można jednak wykluczyć, że Benefit Systems będzie na przykład chciał zrefinansować warte 50 mln zł obligacje, które zapadają za nieco ponad dwa tygodnie. 

Zarząd spółki rekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie 51 mln zł z zeszłorocznego zysku na skup akcji własnych.

Wygasającymi 1 czerwca papierami BFT0618 po raz ostatni handlowano w lutym po 100,5 proc. Aktualnie rynek kwotuje je po 100,0/101,1 proc. Wygasająca rok później seria BFT0619 w ostatniej transakcji wyceniona została na 100,0 proc. nominału, ale obecnie nabyć ją można od ręki wyłącznie po 105 proc., co oznaczałoby ujemną rentowość.

Więcej wiadomości o Benefit Systems S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje